Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/45

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Догляд за парниками та рослинами в них. Як уже ясно з попередніх слів, рослинам потрібно для життя досить світла, повітря, тепла й води. Щодо тепла, то в добре закладених і гарно утриманих парниках рослини його мають доволі, треба тільки зуміти його вдержати в парнику, не вистужуючи парника й не даючи, щоб гній скоро перегорів. Води на перші часи теж вистачає у парниках. А що-до світла та повітря, то парникові рослини не завжди користуються з них, не маючи їх скільки треба.

Світла звичайно крізь рями попадає доволі, та коли парники ранні, закладені в лютому місяці, коли дні й короткі, і холодні, треба встигати захопити сонця та свіжого повітря для парникових рослин.

Зімою зраня завжди дуже холодно, тому відкривати цілком мати не можна рано, так само як і підіймати рями для провітрювання. Отож треба тільки з 10 год. ранку знимати мати, дивлячись по тому, чи нема завірюхи, чи великого морозу; накривати-ж ними знов парники повинно не пізніш як о 3 годині дня, бо далі знову холодніє. Коли-ж шкло від морозу, вкривається инеем раніш від цієї години то повинно зараз-же взятися до вкривання, щоб не пошкодило рослинам.

Провітрювання також робиться з великою обережністю. Чим дні холодніші, тим менше держать піднятими рями, при чому як найпільніше стежать за напрямком вітру і завжди підіймають рями проти вітру.