Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/44

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

легенько бризькають, вкривають рямами й матами і залишають на недовгий час цілком укриті, щоб рослинки жваво вкорінились і почали рости. На другий день мати знимають, щоб дати рослинкам світла, а ще з часом пускають їм поволі й потрохи свіжого повітря.

Щоб вигнати ранню городину — салату, огірки, дині, цибулю і т. и., також доводиться часто їх пересажувати з одного місця на друге. Огірки, дині напр. вирощують у горшках у хаті і висажують в парники разом з тією землею, що є в горшку (вазоні), яку обережно разом з рослинкою витрушують з горшка, обернувши його догори дном. Всі рослинки, щоб їх вигнати, особливо коли вони дрібні, розсажують чи розпіковують способом, указаним вище, додержуючись і такого-ж розміщування. Огірки та дині розсажують просторніше: під 1 ряму висажують не більш як 3–4 рослини огірків чи 2–3 рослини — дині або кавуна, при чому самі рослинки садять корінцями трохи навкосяк, щоб вони розходились ширше по землі, а не йшли в глибину.

Для заповнення вільного місця біля таких широко розсажених рослин висажують чи висівають які инші рослини, що пробудуть у цих парниках не більш як 1 місяць, поки огірки чи дині зачинають розростатися.

Крім згаданих рослин, щоб вигнати в парниках, висажують іще помідори, перчицю, цвітну капусту чи каліфльори (найчастіш біля великих міст) і т. и. Догляд біля них неважкий, аби в свій час виховати їхню розсаду.