ківка кругла з білим кінчиком“ та подовгувата біла „Льодинка“. Перша поспіває за 3–3½ тижні, а друга за 4–5 тижнів, тому можна їх сіяти коли й де завгодно.
З инших рослин для виганяння найвигідніші огірки й почасти диня. Культура їхня трохи складніша й через те треба спинитися на деяких подробицях.
Перш за все для парникової культури треба знов таки вибірати самі швидкорослі сорти. Серед огірків це „Муромські“ з невеличким круглим плодом. Поспіває цей огірок в ранніх парниках за 11–12 тижнів, а в пізніх навіть за 8–9 тижнів. З того вже ясно, як обчислити час закладання парників, висіву й т. и., щоб мати вже на той чи инший час свіжі плоди. Для як найранішого виганяння огірки висівають в горшки, які ставляють у хаті. Коли вони випустять 2–3 листочки, рослинки, обережно разом із землею на корінцях висажують у заздалегідь підготовлені теплі парники, вживаючи всіх заходів, щоб не вистудити парників. Під одну ряму висажують 8 рослинок, на яких при вдатній культурі може бути до 80 шт. огірків. При культурі огірків у парниках треба пильно стежити, особливо в холодні дні, за теплом і вохкістю парників.
Потрібно ріжними способами піддержувати тепло в парниках не нижче як 15–18 градусів і середню вохкість, — поливати починати тільки тоді, коди земля дійсно того вимагатиме, а провітрювання ро-