Землю-ж та гній прибірають тим же порядком, що вказано допіру для поглиблених парників.
В промисловому господарстві, де парників багато, звичайно землю з парників скидають з кількох ям (коли це робиться в поглиблених парниках) в одну, вичищену перед тим від гною, а гній, звичайно, в потрібній кількості вивозять на город. В парниках надземних, знявши ящики, землю збірають в одну рівну купу, або, зчистивши гній, скидають тут же на місці парників у кілька куп, а гній складають окремо або теж уживають для городу. Иноді всю землю й гній зносять на 4 окремі купи до повіток, під загорожу, а звільнене від парників місце займають пізньою городиною.
Де-кілька уваг проте, як вигонити ранні городні рослини. Виганяння городніх рослин має дати як найраніш, під час ще зімового холоду, де-яку городину чи для власного споживання, чи, частіше, для продажу на ближчий ринок.
Вже згадувалося вище про те, що для виганяння мають значіння такі рослини, що швидко дають плід, чи самі скоро поспівають і тим самим виправдують усі клопоти, звязаніз їхнім виховуванням. Дуже швидко взагалі росте місячна редька (редьківка, редис), салата. Тому їх найчастіш і беруть для виганяння. Виховування (культура) редьківки та салати дуже просте, догляд також не вимагає великих знаннів, та досвіду; а через те подамо тут до уваги тільки найкращі сорти, що найбільш відповідають умовам виганяння: „редь-