Сторінка:Тодор Гай. Парники (Київ, 1924).djvu/50

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Рями, в першу чергу, знимають, добре висушують і зараз-же зносять в суху повітку, де їх треба поставити на ребро трохи навскоси, щоб не зсовувались та не бились. Коли треба вже де-яким рямам зробити ремонт, то потрібно зазначити такі рями та відставити набік, щоб у вільний час їх поремонтувати. Коли нема для рам відповідного сховища, можна їх поскладати й надворі; але підспід підкласти дощок чи брусів, щоб не мокріли від землі, а зверху над ними поставити намет чи дошку з якого-небудь матеріялу для захисту від дощу.

Постійні поглиблені парники вичищають зараз же, слідком за цим: спершу вибірають землю, при чому можна захопити тільки частину перегною, а самий гній не зачіпати. Землю скласти в затишному та затіненому кутку купою до 1½ арш. заввишки, щоб вона не просихала від сонця, а навпаки — набіралась потрохи вохкости та поліпшувалась від того.

Гною, який на цей час порядком вже перетлів і зробився чорним, частину вживають для городів, для чого його викидають на грядки; а частину залишають для вжитку на парниках у наступному році. Словом, парники повинні бути вичищені до дна ями, щоб просушити ящики, коли вони вставлені в землю назавжди.

Коли-ж парники надземні, то ящики знимають також, просушують гарно на сонці і теж складають у повітку чи під дашок для захисту від дощу та вохкости.