Сторінка:Україна в міжнародних відносинах. Енциклопедичний словник-довідник. Випуск 2 (2010).pdf/58

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

співробітництво» (2002), два меморандуми 2003 «Про співробітництво між Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України і Центром стратегічних досліджень при МЗС Республіки Туреччина» та «Про співробітництво між Національним інститутом проблем міжнародної безпеки при РНБО України і Центром стратегічних досліджень при МЗС Республіки Туреччина». 2010 відбулися офіційні візити заступника Державного секретаря МЗС Турецької Республіки Унала Чевікьози та міністра закордонних справ Турецької Республіки Ахмета Давутоглу. Під час візитів йшлося про створення необхідних передумов для виведення торговельно-економічної співпраці між обома державами на якісно новий рівень, зокрема про започаткування довгострокових проектів у енергетичній, транспортній та науково-технічній сферах. Сторони підтвердили намір активізувати політичний діалог з метою виведення відносин між Києвом та Анкарою на рівень стратегічного партнерства у найближчий перспективі, уклали «дорожню карту розвитку двосторонніх відносин на 2010–2011 роки».

Нині документальна база українсько-турецьких міждержавних відносин становить понад 70 угод.

Літ.: Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Турецькою Республікою // Політика і час, 1992, № 6; Жангожа Р. Турецький вектор геополітичної орієнтації України // Україна — Туреччина: Безпека та співробітництво в Чорноморському регіоні / Матеріали міжнародної конференції., Київ, 10-11 квітня 2000 р. — К., 2000; Побережний В. Туреччина у зовнішній політиці України // Нова політика, 2002, №3; Долгов Є. Чорне море єднає нас. Посольству України в Туреччині 10 років: минуле, сьогодення, майбутнє // Політика і час, 2003, № 1; Руликівський С. Культурно-освітнє співробітництво між Україною та Туреччиною в 19912006 рр. // Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки і знахідки. — 2007, вип. 16; Руликівський С. Формування правової бази українсько-турецьких міждержавних відносин // Там само. — 2008, вип. 18.

В. В. Піскіжова.

ДОГОВІР ПРО ДРУЖБУ, ПАРТНЕРСТВО І СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ УКРАЇНОЮ І РОСІЙСЬКОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ 1997. Укладено 31 травня у Києві й скріплено підписами Президента України Л.Кучми та Президента Російської Федерації Б.Єльцина. Термін дії договору 10 років. Він прийшов на зміну Договору УРСР і РРФСР від 19 листопада 1990 і врегульовував принципово важливі питання у відносинах між обома державами. Містить 41 статтю. Ст. 1 констатує рівноправний і суверенний статус України й РФ та оголошує відносини між ними як стратегічне партнерство й співробітництво.