Сторінка:Українська Гельсінкська Група 1978-1982. Документи і матеріяли (Торонто-Балтимор, 1983).djvu/187

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

4-го квітня, крім запрошених за перепустками,в залю суду були допущені дружина, брат і мати підсудного. При чому брат і мати Зісельса И. С. були пропущені завдяки втручанню підполковника КДБ Вишневського, бо наряд міліції відмовлявся їх пропустити, заявляючи, як звичайно, що в залі місць немає. Дружину і брата підсудного посадили на одну лаву з трьома співробітниками КДБ, очевидно, для того, щоб не допустити до можливих порушень порядку, а також спроб рукописного й магнітофонного запису того, що відбувалося в судовому засіданні.

Продовження допиту підсудного відбувалося з приводу картотеки, складеної Зісельсом И. С. про 77 ув’язнених СПЛ і вилученої в нього в часі обшуку.

Прокурор: Де, у кого і коли ви одержали відомості, викладені у вашій картотеці?

Підсудний: Я одержав цю інформацію з різних джерел, про які відмовляюся говорити. Я вдячний слідству за те, що в матеріалах справи є відповідь на запит у Дніпропетровську СПЛ про 37-х ув язнених, яка підтверджує дані моєї картотеки.

Прокурор: 3 якою метою ви збирали ці відомості?

Підсудний: Людина, яка хоча б один раз зіткнулася з фактом примусового лікування здорових людей у психіатричних лікарнях, не може залишитися байдужою до цієї проблеми. Зараз в розпорядженні лікарів є сильно діючі невролептики, такі, як аміназін, трифтазін, триседіл та інші. Вони добре помагають хворим, аж до повного виздоровлення, але дія їх на здорових людей — жахлива. Я збирав інформацію такого роду, для того щоб помогти цим людям. Можу розповісти про чоловіка, з яким я добре знайомий і який був підданий примусовому лікуванню невролептиками з політичних мотивів (хоче розповісти про Красівського).

Головуючий: Суд не має потреби в цій інформації.

Прокурор: Як у вашу картотеку потрапив Забо-