Сторінка:Український нумізматичний щорічник. №1. 2017.pdf/24

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Враховуючи той факт, що численна кількість скарбів, що демонструють вже відомі «зрізи» грошового обігу тих чи інших історичних регіонів у різні історичні періоди вже опублікована і достатньо широко вивчена, подальші дослідження сучасних науковців ми бачимо у вивченні скарбів із таким складом, який відрізняється за структурою від класичних, містить раніше невідомі у складі скарбів монети, уточнює або підкреслює роль монет окремих емітентів у грошовому обігу України та Східної і Центральної Європи загалом.

У дослідженні скарбознавства українських історичних регіонів ми бачимо такі перспективи:

- Акцентування уваги на тих скарбах, які порівняно із аналогічними скарбами із відомим складом, містять раніше неопубліковані монети, рідкісні емісії.

- Шляхом детального аналізу скарбів дослідити роль окремих монет у грошовому обігу, зокрема: монет князівства Молдавії, Османської імперії, республіки Рагуза (Дубровнік), золотих монет індійських султанатів, монет Анатолійських Бейліків, Тевтонського ордену, монет королівства Угорщини та багатьох інших.

- Дослідження особливостей скарбової кераміки та вмістилищ монетних скарбів.

- Аналіз потрапляння до скарбів фальшивих монет того часу, їх частку у відомих скарбах, окрему увагу приділивши скарбам, що повністю або переважно складаються з фальшивих монет минулого.

- Введення до наукового обігу скарбів, що зберігаються у фондах державних та приватних музеїв, вивчення історії потрапляння скарбів до державних музеїв України, їх походження та історію вивчення.

- Вивчення та узагальнення скарбів, що були знайдені на території українських історичних регіонів, але на сьогоднішній день зберігаються у музеях за кордоном – в Польщі, Білорусі та Російській Федерації.

- Складання доповненої розширеної топографії знахідок скарбів в сучасних межах України монет всіх історичних періодів, окрему увагу приділивши регіонам історичної Бессарабії, Слобожанщини та Степу.

Використані джерела

1. Клад // Киевская почта. – № 995. – воскресенье, 1 апреля 1912 г. – Киев, 1912. – С. 3.

2. К находке клада // Киевское утро. – № 69. – 25 октября 1910 г. – Киев, 1910. – С. 2.

3. Клад // Житомирская минута. – № 1. – пятница 26 декабря 1908 г. – Житомир, 1908. – С. 2.

4. К заметке о «кладе» // Житомирская минута. – № 2. – суббота 27 декабря 1908 г. – Житомир, 1908. – С. 2.

5. Мошенничество // Терджиманъ. – № 7 (23). – 25 января 1905 г. (3-го Зиль-Хидже 1322 г.). – Бахчисарай, 1905. – С. 1.

Використана література

6. Kalkowski T. Tysiąc lat monety Polskiej / T. Kalkowski. – Krakow, 1974. – S. 106.

7. Kotsur V. Methodological issues of modern numismatic research: materials of «black» archeology and scientific research // Studia I Materialy «Forum Numizmatyczne, Pieniadz I Mennice». – № 1. – Bialystok, 2016. – S. 5-9.

8. Kotsur V. Methodological issues of modern numismatic research: materials of «black» archeology and scientific research // Studia I Materialy «Forum Numizmatyczne, Pieniadz I Mennice». – № 1. – Bialystok, 2016. – S. 5-9.

9. MorawieckiL. Skarb «delfinow» zNikolajewa / L. Morawiecki // Матеріали конференції [«Грошовий обіг і банківська справа в Україні: минуле та сучасність»] (Львів, 14-15

травня 2005 р.). – Львів, 2005. – С. 9-15.