Сторінка:Український штукар. 212 гарних штук до забави. Нью-Джерсі (1918).djvu/40

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

горішнну же пальцем середним і перстеневим — роблячи легкий зворот. Опісля притискає ся горішну часть замінену на долїшну пальцем перстеневим і малим до спідної части, заміненої на горішну, винимає ся палець вказуючий і середний з між обох частий і складає ся обі получені купки в одну талїю, так само лївою рукою, а так зробило ся „вольту”.

Що, аби зробити „вольту”, треба великої зручности, кождий се признасть. Є проте загальне переконанє, аби в робленю „вольти” так довго вправляти ся, аж пальцї наберуть в незначнім виконуваню описаних уложень, такої вправи, що буде ся в можности зробити в одній мінутї „вольт” одною рукою 15 до 20, а обома руками 20 до 25.

До списаних тут двох способів робленя „вольт” зачисляє ся ще і слїдуючі, хоть в дійсности вони до них не належать. Ними є:

а) Верхну карту переложити на спід.

Є то дуже легко. Бере ся талїю карт до лївої руки в той спосіб, що вона стороною мальованою обернена на лїво, стане просто на ширшім краю, опісля послинивши трохи перстеневий палець лівої руки, обнимає ся талїю зпереду трома першими пальцями, а ззаду великим пальцем правої руки. Потім натискає ся перстеневий палець лївої руки на верхну карту, витягає ся її, тримаючи талїю правою рукою, на спід кладе ся тую на долоню лївої руки і кидає ся скоро на ню цїлу талїю.