віть поглиблена комора замала, тоді будуються комори поділені на декілька нормальних. Середні стінки такої комори не будуються на всю глибину, а уявляють собою лише певної височини залізобетонові перегородки у верхній частині комори, переділяючи таким чином спільну комору зверху на менші нормальні комори, з яких кожна закривається окремою залізною нормальних розмірів покришкою, для чого на цих неповних стінках робляться відповідні рівчачки для наливання течива, а також другі — відводні рівчачки, до яких стікала б дощова вода з покришки. В останній час, з огляду на потреби великих господарств, були сконструйовані кормові комори більших розмірів, а саме тип II з накривкою 2,76 метр. × 2,76 метр, тип III з накривкою 2,76 м. × 4,26 м.; глибина довільна.
Таке нормування розмірів окремих комор, помимо господарського значіння, про що вже говорилося, має ще й ту рацію, що розміри ці пристосовані до нормальних розмірів листового заліза, що йде на виріб накривок, а це дає можливість виготовляти накривки серіями, що здешевлює їх вартість.
Над коморами будується дах, або будують їх в затінку між деревами, щоб без потреби вони не нагрівалися занадто сонцем, що привело б до збільшення об'єму С02 і до втікання його з комор. Одначе і на відкритих місцях будуються комори без особливої шкоди для корму, що консервується.
Будуються комори в землі для того, щоб використати природну ізоляцію від повітря та від високої температури влітку і промерзання зимою. А крім того, до таких, майже врівень з землею збудованих, помірно широких і глибоких комор добре накладати та вибирати з них корми. Звичайно, треба вважати на ґрунтові води, щоб комори не стояли у воді.
Краї комори мусять виступати над землею на 20–25 цент., щоб до них не затікала вода з поверхні ґрунту.
Велику увагу треба звертати на відповідну будову верхнього рівчачка навкруги комори, щоб до нього добре западав відповідний край залізної покришки і щоб утворювалося дійсно гідравлічне закривання комори. Глибину рівчачка радять робити 7–8 цент., а ширину в 4 цент. У типів II і III глибина 12–15 цент., ширина — 5 цент. Треба дбати, щоб дно рівчачка було суворо поземе, щоб течиво стало стояло у всіх місцях рівчачка.
Накривка має навкруги з внутрішньої сторони простопадну відповідних розмірів планочку, котрою западає до бетонового рівчачка з течивом. Щоб до рівчачків не стікала по накривці дощова вода, простопадна планочка на накрицві робиться, цент. на 7 від її країв. Утворюється, таким чином, залізна стрішка над рівчачком, по якій вода стікає до відводового рівчачка (в батареях), або просто на стінку комори, а відтак на землю (в простих коморах).
Накладаються комори і тоді, коли в них середні стінки не повні, а лише зверху, на всім своїм протязі враз, і враз закриваються відповідною кількістю залізних накривок. Вибирається корм з таких комор теж враз верствами по всій довжині комори черговим від-