Сторінка:Шереметинський І. Чеські силосові комори системи “Моравія” (1931).djvu/26

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

3. Rozklad Torulami a Mykodermami. V rozkladu berou účast tyto nepravé kvasinky, jako jednotlivé species po prvé určené českými učenci: Torula medicaginis, laccae, purpurea, vivax, betae; Mycoderma betae, oleifera, undulata, foetida.

4. Rozklad octovými bakteriemi: Bacterium vini acetati Henneberg, Bacterium xylinoides Henneberg i Bacterium curvum Henneberg.

5. Rozklad máselnými bakteriemi: Granulobacillus saccharobutyricus mobilis non liquefaciens Grassberger et Schattenfroh a Granulobacillus saccharobutyricus immobilis liquefaciens Grasberger et Schattenfroh — typus B.

6. Rozklad bakteriemi hnilobnými: Micrococcus candicans, roseus i luteus; Sarcina flava a rosea, Bacterium coli, Bacterium alcaligenes a fluorescens liquefaciens, Bacillus subtilis, mycoides a mesentericus vulgatus; Bacillus proteus vulgaris, jeden typ Actinomyces chromogena Gasperini var. alba Lehm. et Neum. I mnoho jiných bakterií z typů ammonačních, nitrifikačních a denitrifikačních, či bakterií půdy nebo humifikačních.

V českých pícních komorách systému „Moravia“ má možnost vyvinouti se jenom první fáze. Dostáváme siláž příjemné chuti, jež má dietetický vliv na zvířata. Hlavní podmínkou obdržení takové siláže jest co nejmenší nebezpečí vnikání k této vzduchu v době silážování, čehož docílíme použitím neprodyšných zdí a dna a hydraulického poklopu v komorách systému „Moravia“.