Сторінка:Шість Наполєонів.pdf/6

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цю сторінку схвалено

біг на вулицю, але нікого не побачив, як рівнож не знайшов ніяких вказівок, щоби викрити злочинця.

Здавалося, що се один з тих безглуздих актів нищення мистецьких творів, що час від часу трапляються. Вартість бюсту виносила ледве кілька шилінґів, а ціла справа видалася дуже дрібною, щоб починати слідство. Другий випадок був уже поважнійшим, а заразом і дивнійшим. Трапився він минулої ночі.

При вулиці Кенінґтон, о кілька сот метрів від склепу Хедзона, мешкає добре знаний лікар Бернікоут, який має широку практику на північ від Темзи. Помешкання його та головний консультаційний покій знаходяться при вулиці Кенінґон, але крім того він дає поради ще й при вулиці Лювер Брікстон.

Сей доктор Бернікоут є гарячим приклонником Наполєона I. і має багато образів та книжок про французького цісаря. Одного з них він поставив у передпокою свого дому на вулиці Кенінґтом, а другого на комині в консультаційнім покою при вулиці Лювер Брікстон.

Коли сьогодня доктор Бернікоут прийшов до свого помешкання то спостеріг, що вночі хтось вломився до помешкання. Там однак нічого не бракувало, крім бюста Наполєона у передпокою. Хтось виніс його і міцно кинув ним в мур городу; там ще лежали кавалки бюста.