Сторінка:Якимів Д. Іван Франко. Біографічно-літературний нарис в другі роковини його смерти. 1918.pdf/34

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Твори для дітий: “Лис Микита”, “Пригоди Дон Кіхота”, “Абу Каземові капці”, “ Коваль Бассім”, “Коли ще звірі говорили”.

Драми: “Украдене щастє”, “Учитель”, “Камяна Душа”, “Сон князя Сьвятослава”, “Майстер Черняк”, “Будка ч. 27”.

Наукові розвідки: “Іван Вишенський і його твори”, “Панщина і її скасоване”, “Карпатсько-руське письменство в XVII та XVIII віці”, “Варлаам і Йоасаф”, “Слово о Лазаревім воскресеню”, “Забутий український віршописець XVII в. “Памяти Укр.-руської літератури” І. (апокріфи Старозав.) Памятки II. (Апокр. Євангелія) “Памятки III. (Апокр. апостольські діянія), “Галицько руські нар. приповідки Том І.” “Грималівський ключ у р. 1800”. “Житє і слово” 6 томів, “Етноґрафічний збірник” 5 томів.

До сего додати редакторську працю в “Громадськім Друзі”, де крім повістий, оповідань містить свої наукові критичні і публістичні праці, як критичні письма о галицькій інтеліґенції, “Дзвін”, “Молот”. В сих часописях майже увесь редакторський труд спочиває на ньому. Видавництво “Дрібної Бібльотеки”, в якій містить най визначнійші твори європейської літератури. З відси маємо переклади зі старинних грецьких, латинських, єврейських, далі анґлійських, еспанських, французьких, німецьких, норвежських російських, чеських, польських архитворів.

Його співробітництво в чужинецьких журналах, дневниках, німецьких, російських, польських “Tydzien literacki”, “Praca”, десять літ праці в редакції “Kurjera Lwowskiego”, “Народ” “Хлібороб”, в редакціях “Діла”, “Зорі”. Під його редакцією і майже його силами виходить місячник “Житє і Слово”.