Перейти до вмісту

Сторінка:1938. Планування і будівництво м. Сталіно.pdf/4

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка ще не вичитана

Центральний пари культури і відпочинку (за Студентських містечком, біли семенінської цегельн) 411,00 га 105,40 , 100,00 Вуличні насаджения Ботанічний сад на території міста Разом. 1443,58 га Периферійні Лісопарни (східний і західний) Закисиі смуги нід промнелоних територій Питомнини і оранлерейне господарство 499,00 га 225,00 157,00 874,00 та Загольна площа дорівнюе 2327,58 га


Сталіно — Озеленення нового кварталу по вул. ім. Артема


В територію, виділену під внутрішньоселітебне зелене будівництво, ввійшло також б ставків з загальною площею до 80 га.

Норма зелених насаджень на одного мешканця лише в селітебній частині міста становить 36,10 квадратних метрів. Додаючи до цієї площі в середньому по 15 кв. метрів внутрішньоквартальної площі зелених насаджень, одержимо середню норму на одного мешканця, що дорівнює 51,10 кв. метрів.

Зелене будівництво міста є об'ектом уваги не тільки міськради, але й усіеї радянської громадськості м. Сталіно. До революції Юзівка мала всього 28 га зеленої площі, невеликими плямами розкиданої на великій території. За роки революції створено парк площею в 150 га, біля трьох ставків по р. Бахмутці, розпочато будівництво парку ім. Горького, озеленено вже 86 га, створено міський питомник площею в 140 га, збудовано велике оранжерейне господарство, кілька скверів і т. д. Загальна площа зелених насаджень становить тепер 790 га.

Реконструкуія старих частин міста буде поширюватись головним чином на Центральний район, бо Східний, Західний і Путіловський райони, за винятком невеликих територій, є районами зовсім нової забудови. Жовтневий район (заводський), де зосереджено переважно одноповерховий житловий фонд, збудовано, за винятком побутових районів Ларинки, Олександрівки і Конторських будинків, за останні 8-10 років. На проектний період в цьому районі намічені лише заходи щодо впорядкування існуючої території шляхом забруковування вулиць, збільшення площі зелених насаджень, належного електроосвітлення, устаткування водопостачання і каналізації, проведення санітарно-технічної реконструкції внутрішньодворових ділянок і т. п. Таким чином, Жовтневий район буде переважно районом одноповерхового заводського і індивідуального будівництва, оскільки характер підземних вироблень не дозволяє там робити капітальні спорудження.

Шодо Центрального району міста, то останній, на території старої забудови, підлягає цілковитій реконструкції. Як один з основних заходів до реконструкції, тут намічено збільшення існуючих кварталів, бо розміри їх, розраховані в свій час на дрібне селищне будівництво, визначили ширину кварталів в 75-80 метрів при довжині в 160—200 метрів. Таким чином, площа старих кварталів налічує 1,2 — 1,6 га. Навіть 2-3-поверхова забудова цих кварталів створила б всередині їх своерідні „колодязі“, а при забудові будинками више трьох поверхів внутрішньоквартальні простори були б настільки стиснутими, що ні про які санітарно-гігієнічні норми не доводилося б говорити.


Сталіно — Житловий будинок „Донбасвугілля“