Сторінка:Bukovsky Soviet Archives psychiat sah71-6.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана
МІНІСТЕРСТВО
ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
СРСР
25 березня 1971 р
№828с
Москва

Таємно

екз. №1

ЗАВІДУВАЧОМУ ВІДДІЛУ НАУКИ ТА НАВЧАЛЬНИХ
ЗАКЛАДІВ
ЦК КПРС

У зв'язку з надходженням на моє ім'я телеграмою академіка Сахарова, в якій він звертається з проханням вжити заходів проти, нібито, примусового лікування препаратами, небезпечними для інтелекту „політв'язнів“ Файнберга і Борисова, що знаходяться в „Ленінградській психіатричній в'язниці“, в Ленінград були командировані Головний спеціаліст з психоневрології Міністерства охорони здоров'я СРСР кандидат наук З. М. Серебрякова і Зам. директора з наукової частини Інституту психіатрії АМН СРСР проф. Р. А. Наджаров.

Обстеженням встановлено, що хворі Файнберг В. І. та Борисов В. Є. спрямовані на примусове лікування в спеціальну психіатричну лікарню МВС СРСР у відповідності з діючим законодавством за рішенням суду у зв'язку з визнанням їх судово-психіатричною експертизою такими, що страждають на психічні захворюванням і несамовитими.

У хворого Файнберга В.І. відзначаються зміни особистості і стійкі психопатоподібні розлади (паранойний розвиток типу соціального реформаторства) після перенесеного у підлітковому віці шизофренічного процесу, з приводу якого він неодноразово був госпіталізований в психіатричні клініки Харкова, Москви та Ленінграда.

У хворого Борисова В.Є. також відзначаються стійкі психопатоподібні зміни особистості (інфантилізм, параноя) на тлі залишкової органічної неврологічної симптоматики. В зв'язку з асоціальною поведінкою знаходиться на примусовому лікуванні в спеціальній психіатричній лікарні м. Ленінграда повторно.

Зроблене раніше переведення хворого на лікування до психіатричної лікарні загального типу привело до негативних результатів.

Хворий був повернений до спеціальної психіатричної лікарні в зв'язку зі спробою викрадення його невідомими особами та їх нападом на персонал.