Сторінка:Ivan Ohienko Bible.djvu/1004

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

1000

Книга пророка Єремії 46

і каже: Підійму́ся, покрию я землю, і ви́гублю місто й мешка́нців його!

 9 Сідайте на ко́ні й шалійте, колесни́ці! І хай ли́царі вийдуть, Куш[1] та Пут,[1] що хапають щита́, та люді́йці, що хапають, натягують лу́ка!

 10 А день цей — Господа, Бога Саваота, день помсти, щоб помсти́тися над ворогами Своїми, і меч буде же́рти — й наси́титься, і до́сить нап'ється їхньої кро́ви, бо це́ буде жертва для Господа, Бога Саваота, в півні́чному кра́ї при річці Ефраті!

 11 Піди до Ґілеаду, й бальза́му візьми́, ді́вчино, дочко Єгипту! Надармо вживаєш ти ліків багато, — своїх ран не заго́їш!

 12 Почули наро́ди про га́ньбу твою, а крику твого стала повна земля, бо спіткну́лися ли́цар об ли́царя, ра́зом упали обоє вони!“

Навуходоносор руйнує Єгипет

 13 Слово, що говорив Господь пророкові Єремії про прихі́д Навуходоносора, царя вавилонського, щоб побити єгипетську землю:

 14 „Розкажіте в Єгипті, і розголосіте в Міґдолі, і розголосіте в Нофі й Тахпанхесі! Скажіть: стань, і собі приготуйся, бо меч пожира́є круг тебе!

 15 Чому́ твої ли́царі впали? Не втрималися, бо пхнув їх Господь!

 16 Стало багато таких, що спіткну́лися, навіть падають один на одно́го й говорять: Уставай, і до свого народу вернімось, і до кра́ю наро́дження нашого, перед згубним мече́м!

 17 Назвіте ім'я́ фараону, цареві єгипетському: Заги́біль, — пропустив він уста́лений час!

 18 Як живий Я, — каже Цар, що Господь Саваот Йому Йме́ння, — він при́йде, немов би Фаво́р у гора́х, й як при морі Карме́л!

 19 Приготуй необхідне собі на мандрі́вки, мешка́нко, о до́чко Єгипту, бо стане спусто́шенням Ноф, і він спа́лений буде, — і в ньому не буде мешка́нця!

 20 Єгипет — теля гарноу́сте, та летить он із пі́вночі ґедзь!

 21 Серед нього й його наймити́, мов телята вгодо́вані, та й вони повернулись назад, повтікали разом, не спинились, бо день їхнього нещастя прийшов ось на них, час наві́щення їх.

 22 Розлягається голос його, як гадю́че сича́ння, бо йдуть вони з ві́йськом,

  1. 1,0 1,1 Пут — Лівія, лівійці, Куш — Етіопія, етіопи.