Сторінка:Ivan Ohienko Bible.djvu/274

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

270

Повторення Закону 32

всі бо дороги Його справедливі, — Бог вірний, і кривди немає в Ньому, справедли́вий і праведний Він.

 5 Зіпсу́лись вони, — не Його то сини́, покоління невірне й покру́чене.

 6 Чи тим віддасте́ Господе́ві, наро́де нікче́мний й немудрий? Чи ж не Він — Ба́тько твій, твій Творе́ць? Він тебе вчинив, і Він міцно поставив тебе.

 7 Пам'ятай про дні давні, розважайте про ро́ки усіх поколі́нь, — запитай свого ба́тька, і покаже тобі твоїх тих старши́х, а вони тобі скажуть.

 8 Як Всевишній наро́дам спа́док давав, коли Він розділяв синів лю́дських, Він поставив границі наро́дам за числом Ізраїлевих синів.

 9 Бо частка Господня — наро́д Його, Яків — відмі́ряний у́діл спа́дщини Його.

 10 Знайшов Він його на пустинній землі та в степу́ завива́ння пусте́льних гієн, та й його оточи́в, уважав Він за ним, зберіга́в Він його, як зіни́цю оту́ свого ока.

 11 Як гніздо́ своє будить орел, як ширя́є він понад своїми маля́тами, крила свої простягає, бере їх, та носить їх він на раме́ні крилатім своїм, —

 12 так Господь Сам прова́див його, а бога чужого при нім не було́.

 13 Він його садови́в на висо́тах землі, і він їв польові́ врожа́ї, Він медом із скелі його годува́в, і оливою з ске́льного кре́меня,

 14 маслом з худоби великої та молоком від худоби дрібно́ї, ра́зом із лоєм ягнят та бара́нів з Баша́ну й козлів, ра́зом з такою пшеницею, як лій на нирка́х, і кров виноградної я́годи пив ти вином.

 15 I потовстів Єшуру́н[1] та й брика́тися став. І ти потовсті́в, погрубів, став гладки́й. І покинув він Бога, що його створи́в, і Ске́лю спасі́ння свого злегкова́жив.

 16 Чужими богами Його роздражни́ли, Його розгніви́ли своїми гидо́тами.

 17 Вони де́монам жертви складали, не Богу, складали бога́м, що не відали їх, нови́м, що недавно прийшли, — не лякалися їх батьки ваші!

 18 Забуваєш ти Ске́лю,[2] Яка породила тебе, і забуваєш ти Бога, що тебе народив.

 19 I побачив Госпо́дь, та й знена́видів їх,

  1. Єшурун — праведний, улюблений, друга назва Ізраїля.
  2. Скеля — це Госпо́дь Бог.