Сторінка:Ivan Ohienko Bible.djvu/275

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця сторінка вичитана

271

Повторення Закону 32

через гнів на синів Своїх і на дочо́к Своїх,

 20 та й сказав: „Лице Я Своє заховаю від них, побачу, який їх кіне́ць, бо вони покоління розбе́щене, діти, що в них нема віри.

 21 Роздражни́ли Мене вони тим, хто не Бог, Мене розгніви́ли своїми марно́тами, тому роздражню́ Я їх тим, хто не наро́д, — нерозумним наро́дом розгніваю їх.

 22 Бо був загорівся огонь Мого гні́ву, і пали́вся він аж до шео́лу найглибшого, і він землю поїв та її врожай, і спалив був підва́лини гір.

 23 Я на них нагрома́джу нещастя, зуживу́ Свої стріли на них.

 24 Будуть ви́снажені вони голодом, і поїджені будуть огнем та зара́зою лютою, і зу́ба звіри́ни нашлю́ Я на них, з отрутою плазуні́в по землі.

 25 Надворі́ забива́тиме меч, а в кімна́тах — страхі́ття, як юнака́, так і ді́вчину, грудне́ немовля́ з чоловіком поси́вілим.

 26 Я сказав: Повигу́блюю їх, відірву́ від людей їхню пам'ять,

 27 та це Я відклав з-за ворожого гніву, щоб проти́вники їх не згорди́лися, щоб вони не сказали: Підне́слася наша рука, і не Господь учинив усе це.

 28 Бо вони — люд безрадний, і нема в них розумува́ння.

 29 Коли б були мудрі вони, зрозуміли б оце, розсудили б були́ про кінець свій.

 30 Як може один гнати тисячу, а два — проганять десять тисяч, коли то не те, що їх продала́ їхня Скеля, і Господь видав їх?

 31 Не така бо їх скеля, як наша та Ске́ля, хай су́дять самі вороги.

 32 Бо їх виноград — з винограду содо́мського та з піль тих гомо́рських, винні ягоди їхні — отру́йні то я́годи, вони гро́на гірко́ти для них.

 33 вино їхнє — зміїна отру́та і гадю́ча поги́бельна їдь!

 34 Чи за́мкнене в Мене не це, у скарбни́цях Моїх запеча́тане?

 35 Моя пі́мста й відпла́та на час, коли їхня нога́ посковзне́ться, бо близьки́й день поги́белі їх, поспішає майбутнє для них.

 36 Бо розсудить Господь Свій наро́д, і змилосе́рдиться Він над Своїми рабами, як побачить, що їхня рука ослабі́ла, і нема ні невільного, ані вільного.

 37 І Він скаже тоді: Де їх бо́ги, де скеля, що в ній поховались вони,

 38 що їли вони лій кривавих їх же́ртов, пили вино же́ртов їх литих?