Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Тимчасовий основний закон
про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії,
ухвалені Українською Національною Радою на засіданню 13 падолиста 1918

Артикул I.
Назва.
[ред.]

Держава, проголошена на підставі права самоозначення народів Українською Національною Радою у Львові дня 16 жовтня 1918 року, обнимаюча весь простір бувшої австро-угорської монархії, заселений переважно Українцями, має назву Західна-Українська Народня Република.

Артикул II.
Границі.
[ред.]

Простір Західно-української Народньої Републики покривається з українською суцільною етноґрафічною областю в межах бувшої австро-угорської монархії — то є з українською частиною бувших австрійських коронних країв Галичини з Володимирією і Буковини та з українськими частями бувших угорських столиць (Комітатів): Спиш, Шариш, Земляни, Уг, Берег, Угоча і Марморош, — як вона означена на етноґрафічній карті австрійської монархії Карла барона Черніґа (Etnographische Karte der österreichischen Monarchie, entworfen von Karl Freiherrn Czernig, herausgegeben von der k. k. Direktion der administrativen Statistik, Wien 1855, Massstab 1:864000).

Артикул III.
Державна суверенність.
[ред.]

Отся державна територія творить самостійну Західно-українську Народню Републику.

Артикул IV.
Державне заступництво.
[ред.]

Права влади іменем Західно-української Народньої Републики виконує весь єї народ через своє заступництво, вибране на основі загального, рівного, безпосереднього тайного і пропорціонального права голосовання без ріжниці пола. На сій основі мають бути вибрані Установчі Збори Західно-української Народньої Републики. До часу зібрання Установчих Зборів виконує всю власть Українська Національна Рада і Державний Секретаріят.

Артикул V.
Герб і прапор.
[ред.]

Гербом Західно-української Народньої Републики є: Золотий Лев на синім полі, обернений у свою праву сторону. Державний прапор є синьо-жовтий. Державна печать має довкола гербу напись: "Західно-українська Народня Република".