Україна в міжнародних відносинах/2/Європейська соціальна хартія 1969

Матеріал з Вікіджерел
Україна в міжнародних відносинах.
Енциклопедичний словник-довідник.
Випуск 2

під ред. Миколи Варварцева

Європейська соціальна хартія 1969
Київ: Інститут історії України НАН України, 2010

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЦІАЛЬНА ХАРТІЯ 1969. Розроблена державами-членами Ради Європи і відкрита для підписання 22 квітня 1968 у Парижі. Визначає соціальну орієнтацію економічного розвитку європейських країн. Фіксує високі матеріальні стандарти життя, що можуть бути досягнуті в умовах ефективного функціонування соціально спрямованої ринкової економіки, взаємодії державних органів влади, підприємців і найманих працівників у вирішенні суперечливих питань організації виробництва. Є.с.х. закріплює за робітниками широкі соціальні права (охорона праці, відпочинок, страхування на випадок безробіття, 40-годинний робочий тиждень, рівність жінок і чоловіків в оплаті однакової праці тощо) та взаємні обов'язки. Хартія є втіленням ідеалів європейського соціал-демократичного руху.

Підписана більшістю країн-членів Ради Європи. В Україні найважливіші гарантії Є.с.х. проголошено в Конституції 1996. Того ж року 2 травня Україна підписала хартію, а 7 травня 1999 — переглянуту Є.с.х.

Літ.: Европа и вызовы XXІ века. — М., 1993; Попович М.В. Європа — Україна: праві і ліві. — К., 1996.

А. Ю. Мартинов.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи.