Україна в міжнародних відносинах/2/Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України

Матеріал з Вікіджерел
Україна в міжнародних відносинах.
Енциклопедичний словник-довідник.
Випуск 2

під ред. Миколи Варварцева

Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Київ: Інститут історії України НАН України, 2010

ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН НАН УКРАЇНИ. Створений за рішенням Президії Академії наук Української РСР 11 липня 1991. Першим директором Інституту став член-кореспондент НАН України О. Г. Білорус, якого у квітні 1992 було призначено першим Надзвичайним і Повноважним Послом України в США. 1992 Інститут очолив академік НАН України Ю. М. Пахомов.

ІСЕМВ здійснює комплексні міждисциплінарні фундаментальні та прикладні дослідження сучасних проблем світової економіки, міжнародних відносин і політичних процесів, а також філософії, соціології та теорії міжнародних відносин, бере участь в інформаційно-аналітичному забезпеченні діяльності центральних органів державної влади для підготовки законодавчо-нормативних актів та адміністративних рішень щодо взаємовідносин України з іншими країнами. Під керівництвом провідних вчених у рамках традиційних для інституту напрямів склалися широковідомі наукові школи, зокрема, цивілізаційного аналізу сучасного світу, політичної, економічної і соціальної глобалістики.

Інститут складається з відділів: глобальних систем сучасної цивілізації; глобалістики, геополітики і геоекономіки; зовнішньоекономічних досліджень; міжнародних валютно-фінансових відносин; трансатлантичних досліджень; Азії і Африки; теорії міжнародних відносин; Ужгородського наукового відділу.

Підтримуються зв'язки із науковими центрами Росії, США, Польщі, Франції, Німеччини, Китаю та інших країн. ІСЕМВ бере участь у здійсненні міжнародних дослідницьких проектів спільно з науковцями Нідерландів, Молдови, Румунії тощо, проведенні міжнародних конференцій. Співробітники інституту є членами зарубіжних організацій і наукових рад (Американська Асоціація політичних наук, Нью-Йоркська академія наук, Міжнародна асоціація індологів та ін.).

Інститут видає монографії й періодичні збірники з питань міжнародної економіки та світової політики.

При ІСЕМВ працюють аспірантура та докторантура, а також функціонують спеціалізовані вчені ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій зі спеціальностей: світове господарство і міжнародні економічні відносини, політичні проблеми міжнародних систем і глобального розвитку.

Літ.: Київський літопис XXІ століття. Визначні імена та установи України. Всеукраїнський збірник. — К., 2005; Україна наукова. — К., 2006, т. 1.

І. Ю. Гузенко.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи.