Україна в міжнародних відносинах/3/Конвенція «Про міжнародно-правове об'єднання» між урядом УНР … та Донською демократичною групою 1921

Матеріал з Вікіджерел
Україна в міжнародних відносинах.
Енциклопедичний словник-довідник.
Випуск 3

під ред. Миколи Варварцева

Конвенція «Про міжнародно-правове об'єднання» між урядом Української Народної Республіки на еміграції та Донською демократичною групою 1921
Київ: Інститут історії України НАН України, 2012

КОНВЕНЦІЯ «ПРО МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ ОБ'ЄДНАННЯ» МІЖ УРЯДОМ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ НА ЕМІГРАЦІЇ ТА ДОНСЬКОЮ ДЕМОКРАТИЧНОЮ ГРУПОЮ 1921. Укладена 2 квітня 1921 у м. Тарнув (Польща) і підписана міністром закордонних справ УНР А. Ніковським та заступником голови Донського військового округу М. Гнилорибовим. Конвенція декларувала взаємне визнання суверенності сторін. Щодо визначення міждержавних кордонів, то воно покладалось на парламентські установи обох держав. До того часу Область війська донського визнавалася у географічних межах станом на 1917. Сторони зобов'язувались працювати у союзному контакті, підтримувати й допомагати одна одній, здійснювати військово-політичне керівництво антибільшовицьким повстанським рухом. Окремою статтею також передбачалось за сприятливих обставин підписання фінансового та економічного договорів. Донська демократична група зобов'язувалась «не проводити жодної акції проти Російського політичного комітету, з яким УНР має приязні стосунки». Того ж дня за ініціативи УНР між Донською демократичною групою та Російським політичним комітетом було укладено додатково «Угоду між Донською Демократичною Групою, що перебуває нині у Болгарії, та Російським Політичним (Евакуаційним) Комітетом у Польщі про міжнародно-правове союзне об'єднання».

29 травня 1921 Делегатський козачий з'їзд, що пройшов у Польщі, прийняв резолюцію, яка схвалювала зміст обох укладених групою договорів.

Літ.: Сергійчук В. Неусвідомлення України. Ставлення світу до Української державності: погляд у 1917–1921 роки з аналізом сьогодення. — Львів, 2002; Шамраєва В.М. Міжнародні відносини УНР доби Директорії: Дис. канд. іст. наук. — К., 2003.

І.С. Стрикун.

Ця робота поширюється на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 Unported (Із зазначенням авторства — поширення на тих самих умовах 4.0 неадаптована), яка дозволяє вільне використання, поширення й створення похідних робіт за умови дотримання і зазначення ліцензії та автора оригінальної роботи.