Ухвала Львівської міської ради від 03.04.1990 Про застосування Українського Національного прапора у місті Львові

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
УКРАЇНА
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА
1-ша сесія 1-го скликання
УХВАЛА №

від 03.04.90

Про застосування Українського Національного прапора у місті Львові


Оновлення нашого суспільства, відродження у ньому демократичних засад та загальнолюдських цінностей, устремління народів до національного відродження і прагнення реалізувати право на самовизначення та суверенітет – найважливіші здобутки перебудови. Результатом цих процесів є устремління українського народу відродити свою національну символіку, зокрема національного прапора.

Українська синьо-жовта кольорова сполука має давню історію, особливо на наших землях. Вже у ХІІІ ст. вона виступає на гербі Галицько-Волинської держави і була самобутнім символом західноукраїнських земель. Це кольорове сполучення мало певні традиції й у Наддніпрянщині, зокрема було на прапорах, які супроводжували українських козаків під час визвольних воєн.

На початку нашого століття синьо-жовтий прапор поширюється по всій Україні й здобуває визнання загальнонаціонального українського прапора як державного символу самостійної Української держави.

Під час першої світової війни та у перші роки Радянської влади національні барви використовувалися різними українськими угрупуваннями, у тому числі й радянськими. Підняття синьо-жовтого прапора на ратушній вежі м. Львова 1 листопада 1918 р. засвідчило відновлення української державності на Західній Україні після століть неволі. Синьо-жовті прапори символізували єднання українського народу у січні 1919 р.

Найвищим проявом вірності народу своєму прапорові стало святкування річниці Акту Злуки 21 січня 1990 р. Цього дня у єдиному живому ланцюзі, що простягнувся від Києва до Львова, під українськими національними прапорами стали представники всіх народів, які проживають в Україні. Виходячи з вище наведеного, сесія міської Ради відзначає, що відродження та утвердження Українського Національного прапора є виявом волі та віковічних прагнень українського народу.

Враховуючи, що синьо-жовтий прапор не замінює Державного прапора УРСР, Львівська міська Рада народних депутатів вирішила:

1. Визнати правомірним використання Українського Національного прапора під час проведення державних і громадсько-політичних заходів у місті Львові нарівні з існуючими Державними прапорами.

2. Прийняти Положення про застосування Українського Національного прапора у м. Львові /додається/.

3. Підняти на вежі будинку Львівської ратуші синьо-жовтий прапор.

4. Звернутися до Верховної Ради УРСР з пропозицією розглянути питання про статус і порядок використання української національної символіки та встановлення відповідальності за глумління над нею.


Голова 1-ї сесії
міської Ради Б.Д. Котик

Секретар 1-ї сесії
міської Ради М.Г. Бабій

ПОЛОЖЕННЯ
про застосування Українського Національного прапора у місті Львові

1. Український Національний прапор є історично сформований символ державності українського народу, що супроводжував його на всіх етапах історичного розвитку.

2. Український національний прапор має форму прямокутного полотнища, яке складається з двох рівних горизонтальних смуг: верхньої – синьої барви та нижньої – жовтої. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:2.

3. Український Національний прапор піднімається:

3.1. на вежі будинку Львівської ратуші та на вершині Високого Замку – постійно;

3.2. на будинках підприємств, установ, організацій, а також житлових будинках – у дні національних свят.

Український Національний прапор дозволяється піднімати на зазначених у цьому пункті будинках в інші святкові й пам’ятні дні нарівні з Державним прапором СРСР та Державним прапором УРСР.

Український Національний прапор може бути піднято також при церемоніях та інших урочистих і масових заходах, які проводяться державними і громадськими органами, підприємствами, установами і організаціями.

4. При піднятті одночасно Державного прапора СРСР, Державного прапора УРСР та Українського Національного прапора полотнища прапорів мають бути однакового розміру.

5. Український Національний прапор і його зображення, незалежно від їх розмірів, завжди повинні точно відповідати кольоровому і схематичному зображенням, які додаються до цього Положення.

6. До Українського Національного прапора слід ставитись із шаною і повагою. Зловмисне знищення, псування і зневажливе ставлення до нього карається по закону, як за аналогічні акти щодо Державного прапора СРСР та Державного прапора УРСР.

7. Правила застосування цього Положення видаються Львівським міськвиконкомом.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні згідно зі статтею 10 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII «Про авторське право і суміжні права» де зазначається, що не є об'єктом авторського права:

  • твори народної творчості (фольклор);
  • видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду).