Перейти до вмісту

1924.01.04 Лист В'ячеслава Липинського Олександрові Барвінському

Матеріал з Вікіджерел

4.1.1924

Reichenau, N.Ö.

Високодостойний Пане Раднику!

Прошу прийняти мою уклінну і щиру подяку за ласкаво прислані мені “Спомини” Ваші і цілий ряд інших творів Ваших і В П Д-ра Богдана, серед яких єсть кілька мені досі не знаних.

З правдивою насолодою перечитую знов Ваші “Спомини”, знаходячи в них той ідеалізм і ту справжню національну культуру, яких так бракує нашій сучасній “наддніпрянській” інтелігенції. Коли-б ці прикмети були у нашої інтелігенції, як же инакше пішли-б події останніх часів! Наші державнотворчі — переважно помосковлені або спольщені верстви  — мали-б від кого для своєї української праці політичної цей ідеалізм національний і культуру національну перейняти. А так, знаходили вони тільки “патріотичну” опозицію супроти себе з боку людей, позбавлених ідеалізму до національної культури, а спекулюючих виключно на ріжних, найгіршого сорту, матеріялістичних, партійних теоріях. Це одна з головних причин упадку Гетьманства, а з ним і нашої Держави.

“Спомини” Ваші тим цінніші для мене, що мають вони вашу ласкаву і цінні власноручні помітки і доповненя. Приймаючи їх з найбільшою подякою, одночасно прошу Вас, Високодостойний Пане, ласкаво написати мені, скільки винен я Вам за інші прислані мені книжки, бо ж тепер настали такі тяжкі для нас часи, що осмілююсь поставити Вам оце питання.

Наближаються Різдвяні Свята і Новий рік, які у нас вдома — як взагалі у всіх місцевих римо-католиків на Великій Україні — все святкувались досі по старому стилю. Придержуючись цього для мене традиційного Батьківського звичаю, так само святкую старого стилю і в цей день складаю Вам, Високодостойний Пане, і Родині Вашій найбільше щирі побажання доброго здоровля і всього, всього найкращого — та прошу Вас прийняти їх од глибою) Вас шануючого, покірного слуги Вашого

В. Липинський


Суспільне надбання

Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Сполучених Штатах та Україні.


  • Робота перебуває в суспільному надбанні в Сполучених Штатах, тому що вона опублікована до 1 січня 1929 року.
  • Ця робота перебуває в суспільному надбанні в Україні, де авторське право діє протягом життя автора плюс 70 років.
  • Автор помер у 1931 році, тому ця робота є в суспільному надбанні в тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 90 років чи менше. Ця робота може бути в суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.