Сторінка:Bukovsky Soviet Archives 1056 CT1061 num38.pdf/3

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

123

 3 


 Ось кілька прикладів того, як здійснювалися провокації щодо радянських громадян із застосування „млину“.

 В січні 1945 року УНКВС Хабаровського краю був заарештований й далі як зрадник Батьківщини засуджений Особливою нарадою при НКВС СРСР на 10 років ВТТ директор „Заготконтори“ Сахалінторгу член партії Рєпін О.М. В обвинувальному висновку за справою Рєпіна сказано, що він, будучи притягнутий до закордонної роботі і направлений в грудні 1944 року на територію Маньчжурії зі спеціальним завданням, здійснив зраду — видав японцям завдання і пароль НКВС, після чого повідомив японцям наклепницькі вимудрування про Радянський Союз, після чого був перевербований і закинутий в СРСР з розвідувальним завданням.

 На попередньому слідстві в 1945 році Рєпін показав, що не витримав тривавших протягом шести днів катувань і тортур та розповів „японцям“ про отримане ним від НКВС завдання.

 Перевіркою встановлено, що в дійсності Рєпін в Маньчжурію в грудні 1944 року не направлявся, а був перепущений через „ФЗ“, де працівники Хабаровського управління НКВС вибили з нього свідчення про „зрадницьку“ діяльність.

 Військовий трибунал Далекосхідного військового округу 2 листопада 1955 року т. Рєпіна повністю реабілітував, а Хабаровським крайкомом КПРС він відновлений в рядах партії. Таким чином, зі справи Рєпіна видно, що ні шпигуном, ні зрадником Батьківщини він не був, а тяжкі державні злочини, що ставилися йому в провину, сфабриковані працівниками НКВС.

 У жовтні 1942 року Хабаровське управління НКВС заарештувало інженера-будівельника Броніковского С.С. Підозрюючи за Броніковськом невикриття агента німецької та японської розвідок, до чого не було ніяких підстав, працівники УНКВС вирішили його перевірити. Для цього Броніковському запропонували вийти за кордон з розвідувальним завданням, з чим він погодився і 1 вересня 1942 року був переправлений „через кордон“. За легендою, яку отримав Бронікивський від органів НКВС, він повинен був правдиво розповісти „японцям“ автобіографію, повідомити про його арешт в 1937 році і перебування у в'язниці, а потім заявити, що він вирішив бігти в Маньчжурію.