Сторінка:Коротке звідомлення про діяльності Української Академії Наук у Київі за 1919—1924 рр. 1925.pdf/12

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено

ділу провадиться головним чином по лабораторіях, кабінетах, музеях та інститутах, а збирання матеріялу й досліди також і серед чисто природніх умов.

Третій Відділ — соціяльних наук — так само розпадається на дві класи — юридичних та економічних наук. Статутом призначено на цей Відділ 20 катедр, з яких обсаджено нині 6. Праця провадиться по комісіях та інститутах.

Опріч установ, належних до Відділів, при Академії є установи загального значіння — як Всенародня Бібліотека (з філією у Вінниці), Центральний Архів, Музей Мистецтв, Акліматизаційний Сад, Краєзнавча Комісія, а також при Спільному Зібранні — Антропологічний Музей і т. и. Кожен Відділ має свої видання, як періодичні, так і окремих праць.

На чолі Академії стоять: Спільне Зібрання (конференція всіх академиків), Голова-Президент Академії і Президія, а для справ господарчих — Управа.

Організаційна і наукова робота Академії починається вже з кінця 1918 р., але ширше вона розгорнулася була, як показує звідомлення за перше півріччя, вже в 1919 р. Велике число академічних установ саме тоді входить у життя, організується й починає роботу збирання й обробка наукового матеріялу. І вже перші часи показали були широкий розмах у роботі, і то не в самій ор-