Сторінка:Природно-заповідний фонд Київської області.pdf/34

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Природно-заповідний фонд Київської області



найбільш дивним є те, що ініціатива щодо поновлення судноплавства пролунала лише на Київщині, в межах якої розміщено лише 1/10 протяжності Десни та не існує жодного порту. Аналогічні ініціативи з боку Чернігівської області відсутні.

г) аналогічно прикриття намірів гідронамиву шляхетними ідеями виявлені нами в межах Рухівської сільради в 2010 році, де була затверджена програма покращення екологічного стану 11 водойм, яких навіть на карті не існує.

Разом з тим, на території заплави р. Десна все частіше виникають нові намиви та будівництва.

Окремою, і поки незавершеною сторінкою історії заповідної справи на Київщині, є створення та розбудова національного природного парку «Голосіївський». Сьогодні цей національній парк існує на території м. Києва, проте початково основна його площа мала розміщуватись в межах Обухівського та Києво-Святошинського районів Київщини. Процес створення НПП «Голосіївський» бере початок ще з радянських часів, а саме з кінця 80-х років. Спочатку планувалось, що національний парк матиме площу 65000 га і простягнеться на південь аж до с. Витачів. Другою чергою, до нього мали увійти Трахтемирівський півострів і Канівський природний заповідник. В далекій перспективі природоохоронці уявляли ціле намисто заповідних об’єктів національного значення, розташованих вздовж течії Дніпра. Вони мали утворити охоронювану, нефрагментовану ділянку Дніпровського екологічного коридору.

У 1993 року громадськістю було прийняте рішення про роботу над створенням НПП будь-якою ціною. Клопотання про необхідність створення парку тоді готувала і подавала громадська організація «Зелений світ». Пізніше з’явилась і окрема організація «Спілка «Порятунок Голосієва». Єдиним об’єктом національного значення, який вдалося тоді створити, був державний ботанічний заказник «Лісники» (в межах м. Києва), що нині входить до складу національного парку. Тоді, як компромісний варіант, було утворено Регіональний ландшафтний парк (РЛП) «Голосіївський», замість національного природного парку. Площа РЛП склала 11000 га. Його територія поглинула всі проектовані до НПП землі, що знаходяться в адміністративних межах Києва. (С. Жабка. «НПП «Голосіїв»: Історія фіаско», 12.02.2007, http://h.ua/story/30780/). Сам же НПП «Голосіївський» був нарешті створений Указом Президента України № 794/2007 від 27 серпня 2007 року на площі 4521,29 га. За тривалу історію створення, його площа зменшилась з 11000 га, як

32