Сторінка:Український штукар. 212 гарних штук до забави. Нью-Джерсі (1918).djvu/38

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

говорить опісля показуючий обоятно: „То була „вольта”, та штука є вам певно всїм відома, відвертає ся аби приступити до иншої штуки і кидає підроблену карту на бік.

15. Дїйсна „вольта”.

Під робленєм „вольти” розуміємо ту зручність, при якій карти так скоро і незначно в руках збирає ся, щоб того присутні не спостерегли, аби яка карта чи які карти в певнім місци зверху або на сподї лежали. Можна се зробити двома, або лише одною рукою. Аби зробити „вольту” двома руками, треба взяти талїю до лївої руки, в половинї її роздїлити і вложити в передїл палець перстеневий (палець, на якім носить ся перстень). Опісля кладе ся праву руку на талїю так, аби того, що ся під нею робить, гостї не видїли, потім стискає ся добре талїю великим пальцем і трома иншими пальцями, аби зпереду не завважано, що палець перстеневий лежить в серединї і бере ся спідну часть талїї великими, середним і перстеневим пальцем правої руки.

Хотячи робити „вольту” то є хотячи, аби спідна купка дістала ся на верх, так, аби карти, находячі ся під перстеневим пальцем лежали на верха, підносить ся горішну купку чотирома пальцями лївої руки так, якби ся книжку отворяло, потім відпихає ся або підносить згаданими пальцями правої руки долїшну купку так, аби край на лїво остав на своїм місци, край же на право так далеко був піднесений, щоб горішна купка пальцями лї-