Акт про воєнну капітуляцію Німеччини (7 травня 1945)

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акт про воєнну капітуляцію Німеччини, перекладено з англійської мови користувачами Вікіджерел
1945


Тільки даний текст англійською мовою є авторитетним


АКТ ПРО ВОЄННУ КАПІТУЛЯЦІЮ


  1. Ми, що нижче підписалися, діючи за уповноваженням Німецького Верховного Командування, погоджуємось на беззастережну капітуляцію всіх збройних сил на суші, на морі і в повітрі, що перебувають в даний час під німецьким контролем, Верховному Командуванню Союзних Експедиційних Сил і водночас Радянському Верховному Командуванню.
  2. Німецьке Верховне Командування негайно видасть розпорядження всім органам влади сухопутних, морських і повітряних сил та всім силам, які перебувають під німецьким контролем, припинити бойові дії о 2301 за центральноєвропейським часом 8 травня 1945 року та залишатись на тих позиціях, які вони займають в даний час. Жоден корабель, судно чи літак не повинен бути знищений, а його корпусу, двигунам або обладнанню не повинно бути завдано ніякої шкоди.
  3. Німецьке Верховне Командування негайно виділить відповідних командирів і забезпечить виконання всіх наступних наказів, виданих Верховним Командуванням Союзних Експедиційних Сил і Радянським Верховним Командуванням.
  4. Даний акт про військову капітуляцію не буде перешкодою для заміни його іншим генеральним документом про капітуляцію, укладеним Об'єднаними Націями або від їх імені стосовно НІМЕЧЧИНИ і німецьких збройних сил в цілому.
  5. У випадку, якщо Німецьке Верховне Командування або будь-які збройні сили, що перебувають під його контролем, не діятимуть відповідно до даного акта про капітуляцію, Верховне Командування Союзних Експедиційних Сил, а також Радянське Верховне Командування застосують такі каральні заходи або інші дії, які вони вважатимуть за необхідні.


Підписано в Реймсі в 0241Франціяна 7-й день травня, 1945.Від імені Німецького Верховного Командування.
Jodl

В ПРИСУТНОСТІ
За уповноваженням
Верховного Головнокомандувача
Союзних Експедиційних Сил.
        За уповноваженням Радянського
Верховного Командування.
W. B. Smith
W. B. Smith
       
Sousloparov
Sousloparov


F. Sevez
Генерал-майор, Французька Армія
(Свідок)