Акт про воєнну капітуляцію Німеччини (8 травня 1945)

Матеріал з Вікіджерел
Акт про воєнну капітуляцію Німеччини, перекладено з англійської мови користувачами Вікіджерел
1945
АКТ ПРО ВОЄННУ КАПІТУЛЯЦІЮ
  1. Ми, що нижче підписалися, діючи за уповноваженням Німецького Верховного Командування, погоджуємось на беззастережну капітуляцію всіх збройних сил на суші, на морі і в повітрі, що перебувають в даний час під німецьким контролем, Верховному Командуванню Союзних Експедиційних Сил і водночас Верховному Головнокомандуванню Червоної Армії.
  2. Німецьке Верховне Командування негайно видасть розпорядження всім органам влади сухопутних, морських і повітряних сил та всім силам, які перебувають під німецьким контролем, припинити бойові дії о 23.01 за центральноєвропейським часом 8 травня 1945 року, залишатись на тих позиціях, які вони займають в даний час, повністю роззброїтися, передавши всю їхню зброю та обладнання місцевим союзним командирам або офіцерам, призначених представниками Союзного Верховного Командування. Жодному кораблю, судну чи літаку не повинні бути завдані руйнування та будь-яким іншим чином не можуть бути пошкоджені їх двигуни, корпуси і обладнання, а також машини, озброєння, апарати та, взагалі, всі військово-технічні засоби ведення війни.
  3. Німецьке Верховне Командування негайно виділить відповідних командирів і забезпечить виконання всіх наступних наказів, виданих Верховним Командуванням Союзних Експедиційних Сил і Верховним Головнокомандуванням Червоної Армії.
  4. Даний акт про військову капітуляцію не буде перешкодою для заміни його іншим генеральним документом про капітуляцію, укладеним Об'єднаними Націями або від їх імені стосовно НІМЕЧЧИНИ і німецьких збройних сил в цілому.
  5. У випадку, якщо Німецьке Верховне Командування або будь-які збройні сили, що перебувають під його контролем, не діятимуть відповідно до даного акта про капітуляцію, Верховне Командування Союзних Експедиційних Сил, а також Верховне Головнокомандування Червоної Армії застосують такі каральні заходи або інші дії, які вони вважатимуть за необхідні.
  6. Даний акт складений англійською, російською та німецькою мовами. Тільки англійський та російський тексти є автентичними.

Підписано в Берліні 8 травня, 1945

Фон Фрідебург Кейтель Штумпф
За уповноваженням Німецького Верховного Командування:


В ПРИСУТНОСТІ:
Г.Жуков А.Теддер 
За уповноваженням Верховного Командування Червоної Армії За уповноваженням Верховного Командувача Союзних Експедиційних Сил


При підписанні також присутні як свідки:
Карл Спаатс Латр де Тассіньї 
Головнокомандувач Першої Французької Армії Генерал, Командувач стратегічними повітряними силами США