Акт про воєнну капітуляцію Німеччини (7 травня 1945)

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до: навігація, пошук
German Instrument of Surrender (May 7, 1945) - page 1.jpg
German Instrument of Surrender (May 7, 1945) - page 2.jpg


Тільки даний текст на англійській мові є авторитетним


АКТ ПРО ВОЄННУ КАПІТУЛЯЦІЮ


  1. Ми, що нижче підписалися, діючи від імені Німецького Верховного Командування, погоджуємось на безумовну капітуляцію всіх наших збройних сил на суші, на морі і в повітрі, а також всіх сил, що знаходяться в даний час під німецьким контролем, — Верховному Головнокомандуванню Червоної Армії і одночасно — Верховному Командуванню Союзних експедиційних сил.
  2. Німецьке Верховне Командування зобов'язується негайно віддати накази всім військовим органам влади сухопутних, морських і повітряних сил і всім силам, які знаходяться під німецьким контролем, припинити воєнні дії о 2301 за центральноєвропейським часом 8 травня 1945 року, залишатись на тих позиціях, які вони займають в цей час. Жоден корабель, судно чи літак не повинен бути знищений, а його корпусу, двигунам або обладнанню не повинно бути нанесено ніякої шкоди.
  3. Німецьке Верховне Командування негайно виділить відповідних командирів і забезпечить виконання всіх наступних наказів, виданих Верховним Командуванням Червоної Армії і Верховним Командуванням Союзних експедиційних сил.
  4. Цей акт не буде перешкодою до заміни його іншим генеральним документом про капітуляцію, укладеним Об'єднаними Націями, або від їх імені стосовно Німеччини і німецьких збройних сил в цілому.
  5. У випадку, якщо Німецьке Верховне Командування або будь-які збройні сили, що знаходяться під його контролем, не діятимуть відповідно до цього акта про капітуляцію, Верховне Командування Червоної Армії, а також Верховне Командування Союзних експедиційних сил, приймуть такі каральні заходи, або інші дії, які вони вважатимуть за необхідні.


Підписано в Реймсі в 0241Франціяна 7-й день травня, 1945.Від імені Німецького Верховного Командування.
Jodl

В ПРИСУТНОСТІ
За уповноваженням
Верховного Головнокомандувача
Союзних Експедиційних Сил.
       
За уповноваженням Радянського
Верховного Командування.
W. B. Smith
       
Sousloparov


F. Sevez
Генерал-майор Французької Армії
(Свідок)
        Blank300.png