Воля (часопис)/1921/2/2/Польща

Матеріал з Вікіджерел
< Воля (часопис)‎ | 1921‎ | 2‎ | 2
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Воля, Т. 2, Ч. 2 (1921 під ред. Віктор Піснячевський
Польща
 Завантажити у Завантажити роботу у форматі PDFЗавантажити роботу у форматі ePubЗавантажити роботу у форматі TXTЗавантажити роботу у форматі MOBI
Видання: Відень: 1921.
ПОЛЬЩА

Торгівля з Совдепією зацікавила м-ство торгу й промислу, яке гадає вислати туди спеціяльну делєґацію, щоби навідати ґрунт для можливих торговельних взаємин.

Кампанія проти Сапєги, м-ра зак. спр., роспочалася на сторінках демократичної та лівої польської преси з новою силою, в звязку з поразкою Польщі в справі голосування еміґрантів на гор.-шлеському плєбісциті та авантюрою Карла Габсбурського. Різко домагаються усунення кн. Сапєги та всього його аристократично-реакційного систему, який довів до низки скандалів та компромітацій Республіки в очах цілого світу.

100.000 демобілізованих польських вояків має засісти на „кресах“, цеб-то здебільша на Холмщині, Волині й Східній Галичині.

Прем'єр Вітос висказав головному польському комісарові при плебісциті на Гор. Шлезьку, Корфанті, подяку за вислід плебісциту серед таких важких умов.

Термин ратифікації мирового договору з сов. Росією-Україною турбує польську пресу. Тому офіціяльно ще раз підтверджено, що ратифікація відбудеться, згідно з договором, найдалі до 30-ти днів після підписання його; термин 45 днів торкається виміни ратифікаційними грамотами. З огляду на це договір мусить бути ратифікований Сеймом найдалі до 17-го квітня ц. р. Виміна грамотами буде у Мінську, поміж 17. квітня і 1. травня ц. р.

Мішані сеймові делєґації виїдуть в 1-ій половині квітня до італійського, французького й анґлійського парляментів для пред'явлення докладних матеріялів в справі Гор. Шлезьку.

Сейм має занятись такими справами: ратифікацією рижського миру та торговельних договорів з Францією і Румунією, бюджетом та виготуванням виборчої ординації.

Воєводи. Рада міністрів рішила подати Начальникові Держави до затвердження таких нових „малопольскіх воєводів“: краківського — д-ра К. Ґалєцкого, львівського — д-ра К. Ґрабовского (члена Найвищого Суду), станиславівського — Юристовского (кол. тарнопільського „старосту“), і тарнопільського — К. Ольпіньского (кол. шефа президіяльного бюро львівського намісництва).

До Варшави має приїхати в найближчих днях совітська делєґація по справах виміни полонених.

Стечковскі, міністр фінансів, подав до демісії.

У Варшаві роспочалися польсько-данціґські наради. Спочатку вирішено, які комісії мають засідати у Данціґу та які у Варшаві. Домагання Данціґу відносно харчевого постачання віддано на розгляд і вирішення Ради міністрів.

Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Австрії.


  • Робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона опублікована до 1 січня 1925 року.
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Австрії закінчився до 1 січня 2004 року, оскільки авторське право в Австрії закінчується 70 років після смерті автора.
  • Автор помер у 1933 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє на протязі життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.