Перейти до вмісту

Вікіджерела:Астрономія

Матеріал з Вікіджерел

АСТРОНОМІЧНИЙ ПОРТАЛ
Портал створено для зручної навігації масивом робіт про різні планети та астрономічні явища, окремі їх елементи, фізичні процеси в географічній оболонці, астрономічні науки, астрономів, першовідкривачів і дослідників.

Над чим працюємо
Реєстр робіт
Редактори
В:П:АСТ

Про астрономію
Астроно́мія (від грец. αστρον — зірка і νομος — закон) — одна з найдавніших наук, що містить спостереження і пояснення подій, які відбуваються за межами Землі та її атмосфери.
Вибрана робота архів  ·  пропозиції Вибраний індекс архів ·пропозиції
обкладинка видання
обкладинка видання
Наш Всесвіт (і його будова) (1927)— Така вже вдача кожної людини, що вона цікавиться всім тим, що з нею і кругом неї діється. Цею вдачею людина власне й відріжнюється від звірини, яка поза заспокоєнням своїх найблизших життєвих потреб нічим більше й не цікавиться. Ведені цею природною жаждою знання, люде споконвіку стараються розслідити всі прояви та розяснити всі таємниці природи і таким способом повстали й розвинулися ті численні науки про природу, які сьогодня є справжньою гордістю людського духа. Розуміється, що ми всі не можемо займатися такими розслідами, це є завданням особливих вчених, які мають до цього відповідне знання й потрібні засоби.
Борис Герасимович. Еволюція світів в світлі сучасної науки (1923)
Добра робота архів  ·  пропозиції Вибрана планета архів ·пропозиції
Миколай Коперник
Миколай Коперник
Революція Коперника (1923) — Є мислителі, імена яких відзначують цілі епохи історії розумового розвитку людства, становлять межі, що відокремлюють собою світогляди, котрі мають давність багатьох віків, — до нихт без сумніву, належить Миколай Коперник, що його ювілей святкує цього року увесь культурний світ. Коперник — це не тільки великий астроном, реформатор науки про небо, Коперник — це є найбільший етап на історичнім шляху людської думки, це бойовий прапор, під яким проходили не лише словесні бійки, але в ім'я котрого легко й самохіть сходили на костри. Одно слово, Коперник — це сучасний світогляд, що прийшов на зміну старому, середньовічному.

Плутон

Фотографія Плутона із великою роздільною здатністю і посиленими кольорами зроблена зондом New Horizons (NASA), 13 липня 2018 року
До вичитки архів  ·  пропозиції
Чи знаєте Ви, що... Нові сторінки
Іван Раковський
Іван Раковський
Миколай Коперник
Миколай Коперник
Мряковиння в зоряній громаді Трикутника, один з зоряних світів; дуже подібних до нашого світу Чумацької Дороги
Мряковиння в зоряній громаді Трикутника, один з зоряних світів; дуже подібних до нашого світу Чумацької Дороги
  • ...голова НТШ та перший український енциклопедист, полюбляв писати про астрономію та Всесвіт.
  • ... вчений, здійснивши астрономічну революцію був чисто теоретичною натурою.
  • ...посеред безмежного всесвітнього простору уноситься велетенська кругляво-стовпувата хмара слимаковато скручених світляної мряковині.
  • ...видима яскравість зорі походить від багатьох причин.
Основні теми Категорії
Роботи Астрономічні праці
Історія астрономії Астрономи

Щоб побачити підкатегорії натисніть на ▻

Чим Ви можете допомогти Редагують зараз
Ви можете вичитувати як власні знайдені вільні роботи, так і редагувати, доповнювати, вичитувати вже розміщені індекси робіт, що вже існують. Завітайте на сторінку Індексів, які необхідно опрацювати, оберіть цікаву роботу над розбудовою якої вже працюють, долучайтесь до спільної праці з однодумцями. Або ж, якщо такий Індекс відсутній, завантажте його через Вікісховище та розмістіть на Індекс.

Ви також можете перевіряти вже вичитані роботи, займатися категоризацією, описувати роботи, створювати сторінки авторів. Наповнювати знайдені вільні роботи у перелік Індексів, або оновлювати реєстр робіт, які пов'язані із астрономією.

Автоматично згенерований список статей, пов'язаних з порталом «Астрономія», які редагуються на даний момент. Список призначений для комфорту патрулювання і не відображає вже відпатрульовані роботи.