Вістник ДЗР ЗОУНР/5

Матеріал з Вікіджерел
Вістник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республики
Закон з дня 4. січня 1919 р. про незайманість членів Української Національної Ради
1919
з дня 4. січня 1919 р. про незайманість членів Української Національної Ради.

Українська Національна Рада постановила:

§ 1.

Члени Української Національної Ради виконують обовязки, випливаючі з порученого їм заступства, незалежно від яких небудь інструкцій виборців.

§ 2.

Члени Української Національної Ради не можуть бути ніколи потягнені до одвічальности за голосованє у виконуваню свого мандату.

За вискази на нарадах може їх потягнути до одвічальности тільки Українська Національна Рада.

§ 3.

Члена Української Національної Ради не можна без її згоди вязнити ані потягати судово до одвічальности за каригідні вчинки в часі, коли сесія триває, хиба що приловить ся його на горячім вчинку. В случаю приловленя на горячім вчинку має суд негайно повідомити Українську Національну Раду про доконане увязненє. На жаданє Української Національної Ради мусить бути увязненє знесене, а судове стеженє мусить бути відложене на цілий час триваня сесії. Те саме має наступити на жаданє Української Національної Ради дотично увязненя або слідства, зарядженого проти її члена поза часом сесії.

Сесія починав ся з днем скликаня Української Національної Ради, а кінчить ся з днем замкненя її засідань.

§ 4.

Члени Української Національної Ради є вільні на час триваня сесії від виконуваня війскових обовязків, а ті члени Української Національної Ради, що є державними урядниками, є вільні в згаданім часі від своїх службових обовязків без окремої відпустки.


За Виділ Української Національної Ради:

Др Петрушевич, в. р.


Ця робота перебуває у суспільному надбанні відповідно до статті 8 Закону України від 1 грудня 2022 року № 2811-IX «Про авторське право і суміжні права», де зазначається, що не є об'єктами авторського права:

  • вираження народної творчості (фольклор);
  • акти органів державної влади, органів місцевого самоврядування, офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного і судового характеру (закони, укази, постанови, рішення, державні стандарти тощо), а також їх проекти та офіційні переклади;
  • розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право особливого роду (sui generis).