Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729–1730 рр./22

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

[826] Унѣверсалъ въ потвержденіе подлугъ вишоэначен-наго фундушу от гетмана Богдана Хмелницкого наданній (2).

Богданъ Хмелницкій гетманъ з войскомъ его царского величества Запорозкого.

Ознаймуемъ симъ писаніемъ нашимъ кождому кому о томъ вѣдатъ належитъ, въшелякой кондицій людемъ, ижъ що славной памяти Райна княжна Вишневецкая, з побожности своей, поля сѣножатніе и інніё gpyнтa до уживання монастиревѣ Мгарскому надала, и прівилеемъ своимъ потвердила, ширае обо всемъ въ томъ привилее вираженно. Прето мѣти хощемъ и росказуемъ, абы тіе всѣ кгрунта ведлугъ привелею цѣле при монастиру Мгарскомъ зоставали, и жаденъ до онихъ абыся не вътручалъ. А которіе бы въ тіе кгрунта вътручалися и перешкоду чинилъ, таковихъ пану полковниковѣ тамошнему карат росказуемъ; и тіе эакоторіе на кгрунтахъ монастирскихъ седятъ и онихъ уживанню росказуемъ, абы въшелякую повинностъ монастиреви отдавали. Датъ эъ Чегирина, дня 18 априля, 1655 року.

Въ подлинномъ подпис таковъ: Богданъ Хмелницкій рукою власною.

Мѣсто печати рейментарсьіе.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала у суспільному надбанні в Україні
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1939 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.