Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729–1730 рр./25

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

[84] Унѣверсалъ гетмана Богдана Хмелницкого на село Олшанку, данный року 1655, мая 31 дня (84).

Богданъ Хмелницкый, гетманъ з войскомъ его царского величества Запорожским.

Ознаймуемъ симъ писанемъ нашимъ, иж село Олшанъка до мокастира Мгарского, яко ест належно, которого мы не отдаляючи от того мѣста святого, такъ атаманови, яко и всѣмъ обывателемъ въ томъ селу будучимъ, росказуемъ, жебы отцу ігуменови монастира Мгарского во всемъ послушенство отдавали, и в належачой повинности знаедовалисе. До того тежъ роз-сказуемъ и cpogo напоминаем такъ въ вишшомъ яко и нижшомъ млинку, которое до тогожъ монастиря здавна належать, нихто найкеншое кривди и перешкоди чинить абысь не важилъсе под срокгостю войсковою не чинечи иначей. Дат въ Корсуню мая 31, року 1655.

В подлинном подписано тако: Богданъ Хмелницкый рука власна.

Мѣсто печати гетманской.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала у суспільному надбанні в Україні
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1939 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє на протязі життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.