Генеральне слідство про маєтності Лубенського полку 1729–1730 рр./45

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку

[98] Гетмана Івана Виговского унѣверсалъ, данний на село Вязовокъ, року 1658, септеврія 29 дня (26).

Іоанъ Виговскый, гетманъ эъ войскомъ Запорожскимъ: Ознаймуемъ симъ писаніемъ нашимъ старшинѣ и черни войска Запорожского, особливо пану полковникови лубенскому, асауломъ, сотникомъ, атаманом и всему товариству в томъ полку будучому, такъже до войска идучихъ и изъ войска назад поворочаючимъ коннимъ и пѣшимъ ватагомъ и чатовни ком и впелякого стану и кондицій людемъ, которимъ бы толко показано было, ижъ, поглядаючи ми на зъубоженъе монастира преображенія Господня Мгарского прес тое замешане, надалисмо для поратунку того монастира село Вязовокъ до всѣми належитостями, с которого бы и виживенъе велебный въ богу отецъ вѣктор Загоровский, игуменъ мгарский, моглъ мѣти з братією своею, очимъ кождий вѣдаючи зъ старшини и черни мимоездомъ, наездомъ и інимъ способомъ, абы найменшой кривди и перешкоди въ завѣдованъю и уаиванъю онаго Вязовка отцу игумену и братій его такъже и людемъ тамъ мешкаючим шарпанини и здирства ниякого чинить, ани подачокъ яко. Вихъ и подвод у ихъ братъи не важилися, анѣ панъ полковникъ лубенский до того вътручалься, пилно и сурово приказуемъ, иначей абы не было под срокгимъ войсковимъ каранъемъ. Данъ въ табуру под Занковомъ, дня 29 септеврія, року 1658[1]).

Въ подлинномъ подписано тако: Іванъ Виговскый рука власна.

Мѣсто печати рейментарской.


  1. Написано—1628.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах та Україні.


  • Ця робота перебуває у суспільному надбанні у Сполучених Штатах, тому що вона була вперше опублікована в Україні і станом на 1 січня 1996 (дата URAA) перебувала у суспільному надбанні в Україні
  • Термін дії авторських прав на цей твір в Україні закінчився до 1 січня 2001 року, коли почала діяти нова редакція закону України про авторські й суміжні права, що збільшила термін дії копірайту з 50 до 70 років.
  • Автор помер у 1939 році, тому ця робота є у суспільному надбанні у тих країнах, де авторське право діє на протязі життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.