Душа на сторожі

Матеріал з Вікіджерел
Душа на сторожі
Олена Теліга
Культура, 1946
Обкладинка

 

ѺЛЕНА ТЕЛІГА

 

ДУША
НА
СТѺРѺЖІ

 

ВИБІР
З
ПѺЕЗІЙ

 

1946

Олена Теліга
 
   ДУША НА СТОРОЖІ   

Вибір з поезій

 


 

КУЛЬТУРА
1946 –


 
ОЛЕНА ТЕЛІГА

Повстанем, бо душа повстане!
Леся Українка.

Вірші, з яких зложена збірка Душа на сторожі, збережені були одним з революційних друзів Олени Теліги. Вірші ці — відомі зі сторінок журналів — в сукупності творять певного роду підсумок мистецької та ідейної дороги поетки-революціонерки: починаючи з її молодечих поривів за далекими обріями й поступового усвідомлення себе й українського світа в поезії аж до включення в організовані лави української Революції.

Свій останній, найвищий духовий досвід — націоналістичного підпілля й суворих вершин київської дійсності 1941-42 рр. — не встигла Олена Теліга в поезію перелити. Була німецьким займанцем в Києві закатована, бо з непохитною вірою палила лямпаду в чорну ніч.

На сторожу українського національного світу встала її душа.

Ця робота перебуває в суспільному надбанні в США, тому що вона була вперше опублікована за межами Сполучених Штатів (і не опубліковувалася в США впродовж 30 днів) і була вперше опублікована до 1989 без дотримання формальностей в області авторського права США (поновлення і/або повідомлення про авторське право), а також вона була в суспільному надбанні в її країні походження на дату URAA (1 січня 1996 для більшості країн).


Автор помер у 1942, тому ця робота перебуває також у суспільному надбанні в тих країнах, де авторське право діє протягом життя автора плюс 80 років чи менше. Ця робота може бути у суспільному надбанні також у країнах з довшим терміном дії авторського права, якщо вони застосовують правило коротшого терміну для іноземних робіт.