ЗДДП Галревкому/Про грошові знаки

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Збірник декретів, деклярацій і постанов Галицького Революційного Комітету. Випуск I
Про грошові знаки
1920

Постанова ч 1.

Про грошові знаки.

§ 1. З менту встановлення Революційної Влади в тих повітах Галичини, які очищені від польско-петлюровських білогвардейських банд, нормування обмінноі вартости всіх грошових знаків, які находяться в грошовому обороті, належить всеціло і виключно до Галицького Революційного Комітету, і всяка явна і потайна грошова біржа і спекуляція грошовими знаками так приватним особам, як і всім громадянським установам забороняється під загрозою конфіскати грошей, арешту і передачі виновних в нарушенні цієі постанови Військово-Революційному Трибуналові.

§ 2. а) Одночасно вводяться обов'язковими знаками грошового обороту так поміж державою і єі органами з одного боку і громадянством з другого боку, як теж у грошових взаємовідносинах самого громадянства всі грошові знаки і кредитні білєти у великих і дрібних купюрах Російськоі Соціалістичноі Федеративноі Радянськоі Республіки, які введені вже в оборот в Украінській Соціалістичній Радянській Республіці і в інших Соціалістичних Радянських Республіках.

б). Всі так звані вартісні папери, а саме займи, облігації, купони і т. п. всіх державних приватних банків, всіх бувших і зараз істнуючих держав касуються і з цього менту тратять всяку свою обмінну вартість.

в). Всі грошові знаки і кредитові білєти бувшоі австро-угорськоі імперіі (крони), бувшоі Російськоі Царськоі імперіі (царські рублі) і бувшоі Російскоі Республіки при Тимчасовому Уряді (керенки) являються необов'язковими в грошовому обороті, при чому обмінна вартість вищевказанних знаків і кредитових білєтів на обов'язкові грошові знаки і кредитові білети Російськоі Соціалістичної Федеративноі Радянської Республіки встановлюється тимчасово така:

один рубль (царський і керенський) рівняється одному Радянському, а одна австро-угорська корона рівняється пятьдесят копійкам (2 кор. — 1 руб.)

г) Грошові знаки і кредитові білєти польської держави (польські марки) і т. зв. У. Н. Р. карбованці і гривни (за виімком дрібних купюр од 10 кар., 20 гривень і 20 марок і нище) об'являються необов'язковими в грошовому обороті, при чому розрахунок при обороті вищевказаними дрібними купюрами (од 10 кар., 20 гривень і 20 марок і нище) встановлюється такий:

один карб. рівняється двом гривнам, двом маркам і одному рублю.

Всякі інші грошові знаки і кредитові білети всіх закордонних держав в грошовому обороті необов'язкові, а обмін іх на обов'язкові буде встановлений окремою постановою.


Голова

Член-Тимч. Завідувач Фінансовим Відділом

Член-Секретарь

Серпень 1 дня 1920 р.
м. Тернопіль.


Суспільне надбання

Ця робота перебуває в суспільному надбанні в усьому світі.


Цей твір перебуває в суспільному надбанні в усьому світі, тому що він опублікований до 1 січня 1928 року і автор помер щонайменше 100 років тому.