ЗУРРСУУ/1925/1/13-14/Про низове районування

Матеріал з Вікіджерел
< ЗУРРСУУ‎ | 1925‎ | 1‎ | 13-14
Перейти до навігації Перейти до пошуку

99. Про низове районування.

Заслухавши доповідь Центральної Адміністраційно-територіяльної комісії «Про низове районування» та визнавши переведену роботу що-до корегування низового районування в цілому, так і що-до виділу національних адміністраційно-територіяльних одиниць правильною, 4 Сесія ВУЦВК 8 скликання постановила:

1. З метою наближення Радянської влади до населення та зміцнення низового радянського апарату терміновим порядком перевести роботу поширення теперішньої мережі сільрад, шляхом виділу в сільради усіх із населених пунктів, що мають 1000 і більше мешканців, а для національних меншостів 500 мешканців, крім того, в виключних випадках з дозволу окрвиконкомів, організуються сільради в заселених пунктах, що мають 500 мешканців, коли останні віддалені від инших центрів сільрад більше як 5 верст.

2. Йдучи на зустріч інтересам широких трудящих мас з національних меншостей наданням їм права та можливости розвивати свою культуру та мову, визнати за потрібне провадити надалі роботу по створенню окремих національних районів та сільрад, припускаючи зменшення норми що-до кількости населення для районів до 10.000 мешканців.

3. Вважаючи роботу внесення корективів в низове районування по окремих губернях не цілком закінченою, визнати за потрібне провадити її й надалі згідно з вказівками 4-ої Сесії ВУЦВК VII скликання.

4. Визнати накреслену Урядом роботу що-до часткового скорочення загальної кількости округ та як перші кроки в цьому напрямку розформування Балтської та Малинської округ правильними, доручити в найближчий час призначити для розформування та переконструкції ще кілька округ, що визначаються особливою маломіцністю або неправильністю конфігурації, але не вносячи грунтових змін в округові та районові поділи, маючи на меті, щоб зазначену роботу було переведено в життя оскільки можливо до виборів на окружні з'їзди рад.

5. Визнати за неприпустиме розформування районів та скасування сільрад виключно з причин бюджетового характеру, а також ламання принципів, що покладені в основу районування.

6. Вжити як найрішучіших заходів, що-до припинення свавільного перейменування, що роблять місця як заселених пунктів, так і адміністраційно-територіяльних одиниць в цілому, беручи на увагу, що подібного роду вчинки шкодять роботі центральних та місцевих органів влади, доручити Президії ВУЦВК видати постанову про скасування всіх найменувань на території УСРР, що існують незаконно, підтвердивши, що вони надалі мусять переводитись в життя лише після затвердження в установленому законом порядкові.

7. Підтверджуючи правильність роботи, що провадиться в справі встановлення списку міст та осель міського типу по УСРР, доручити Президії ВУЦВК точно встановити обсяг прав, обов'язків та форм управління в них, а також проробити питання про фабрично-заводські, рудницькі, дачні та курортні селища.

8. Вважаючи пророблену Урядом роботу та принціпи, які положені за основу останньої у відношенню врегулювання державних меж УСРР, РСФРР та БСРР правильними, доручити Президії ВУЦВК звернутися до ЦВК СРСР про найскорше вирішення цих справ з тим, щоб вони були поставлені на затвердження 9-го З'їзду Рад України.

9. З метою здійснення постанови 3-ої Сесії ВУЦВК 6 скликання «Про адміністративно-територіяльний поділ УСРР та поліпшення радапарату» і визнаючи потрібним і своєчасним перехід на 3-х ступневу систему управління доручити Урядові всебічно проробити і внести на розгляд 9-го З'їзду Рад питання про скасування губерень і перехід країни на 3-х ступневу систему управління.

Харків, дня 19 лютого 1925 р.

Голова Всеукраїнського Центрального Виконавчого Комітету

Секретар ВУЦВК