Перейти до вмісту

Записка А. Френкеля М. Єжову від 7.10.1937 року «Про непорядки у роботі спецтрійок у Куйбишевському УНКВС»

Матеріал з Вікіджерел
Записка А. Френкеля М. Єжову від 7.10.1937 року «Про непорядки у роботі спецтрійок у Куйбишевському УНКВС»
А. Френкель, перекладено з російської мови користувачами Вікіджерел
Москва: архів, 1937
Документ Радянського Архіву зібраного Володимиром Буковським
Тов. ЄЖОВУ

Повинен довести до Вашого відома про наступні факти, викладених у Партконтролі.

1) За повідомленням військового прокурора на спецстрійці в Куйбишевському УНКВС к. начальник останнього т. Попашенко дуже часто передоручав вирішення питань свого оперативному секретарю т. Акімову, якого він з собою привіз до Куйбишевського краю, і зам. прокурора по спецсправам т. Зарубіна. Тов. Попашенко часто був відсутній, на трійці залишалися два зазначених товариша, які виносили рішення, причому т. Зарубін не є членом трійки. Тов. Попашенко потім підписував вже готові вироки. Незважаючи на заборону т. Андрєєва, який приїжджав до Куйбишева, т. Попашенко допускав таку практику до останнього часу.

Вищевикладене повідомив у Партконтроль і т. Зарубін.

2) Кілька днів тому в одному з колгоспів Кузнецького району колгоспники поскаржилися приїхавшому інструкторові обкому, що неподалік від них вночі сталося масове вбивство. Перевірка виявила, що в лісі вночі було розстріляно 8 ворогів народу за вироком спецтрійки. Начальник РВ НКВС, напередодні якого виключено з партії за зв'язок і змичку з викритими ворогами народу, допустив провокаційний ворожий акт, не прийнявши заходи, щоб розстріляні були зариті в землю.

Начальник був заарештований, розстріляні вороги народу були закопані. 3) Через погану охорону слідчих кімнат Куйбишевського. УНКВС було два випадки, коли допитувані вороги народу вистрибнули через вікно, один вистрибнув на вулицю і сильно розбився.

7 жовтня 1937 р.

А. ФРЕНКЕЛЬ.