Записка Відділу національної політики ЦК від 11 січня 1991 року «Щодо подій у Литві»

Матеріал з Вікіджерел
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Записка Відділу національної політики ЦК від 11 січня 1991 року «Щодо подій у Литві»
Відділ національної політики ЦК, перекладено з російської мови користувачами Вікіджерел
Москва: архів, 1991
Документ Радянського Архіву зібраного Володимиром Буковським
ЦК КПРС
Щодо подій у Литві

За повідомленням суспільних робітників ЦК КПРС (т.т. Казюлін, Удовиченко), перебуваючи у Литві, 11 січня ц.р. у м. Вільнюс взяти під контроль десантників будівлі Будинку друку та ДОСААФ (у ньому розміщувався департамент охорони краю), в м. Каунасі — будівля офіцерських курсів. Ця операція відбулась у цілому без сильних сутичок. У цей час слід відзначити необ'єктивність інформації про ці події, які оголошені на радіостанції «Маяк». Зокрема було повідомлено про безчинства військових та буцімто наявних жертв та поранених.

У 17 годин за місцевим часом у ЦК КПЛ відбулась прес-конференція, на якій завідувач ідеологічним відділом ЦК т. Єрмолавічус Ю. Ю. повідомив, що у республіці створений Комітет національного порятунку Литви. Цей Комітет бере на себе всю повноту влади. Розміщується він на заводі радіо-вимірних приборів (директор т. Бурденко О.О.). Комітет прийняв звернення до народу Литви, а також направив ультиматум Верховній Раді Литовської РСР, у якому вимагає негайної реакції на звернення Президента СРСР.

Верховна Рада Литовської РСР відхилила ультиматум, назвавши створений Комітет «самозваним», який не має юридичних підстав виступати від імені народу Литва.

Повідомляється до порядку інформації.

Керівник Відділом національної політики ЦК КПРС

В. Михайлов

„11” січня 1991 року