Записки НТШ/13/Дїяльність секций за третину р. 1896 (май–серпень)

Матеріал з Вікіджерел
Записки товариства імени Шевченка, Том XIII
Дїяльність секций за третину р. 1896 (май–серпень)
• Цей текст написаний желехівкою.

З ТОВАРИСТВА.

Дїяльність секций за третину р. 1896 (май–серпень).

6 н. ст. мая засїданє секциї фільольоґічної:

1) Проф. М. Грушевський предложив розвідку Ол. Кониського — Т. Шевченко на першому засланню (надрук. в т. XI Записок). 2) Проф. Ів. Верхратський відчитав свою рецензию статї Л. Вінера про жидівсько-німецькі слова в мовах рус.-українській, білоруській, росийській і польській (надрук. в т. XII Записок).

20 н. ст. мая засїданє секциї історично-фільозофічної:

1) С. Томашівський вичитав реферат свій під титулом „Самуіл Казимир Кушевич, радця львівський з серед. XVII в.;“ ухвалено до друку в „Записках“ (вийде в XIV кн. Записок).

10 н. ст. червня засїданє секциї історично-фільозофічної:

1) Проф. Грушевський предложив працю М. Кордуби — „Перша держава славянська“ (видрук. в т. XIII Записок).

Того ж дня засїданє комісиї археоґрафічної:

1) Проф. Грушевський повідомлює комісию, що надруковано досї 11 аркушів збірки апокрифів, 8 аркушів II т. Жерел і закінчуєть ся передрук першого видання „Енеїди“ Котляревського. Ухвалено в ювилейнім томі Памяток видруковати всї писання Котляревського. Принято пляни видання — актів галицьких з часів Хмельпичини, предложений С. Томашівським і збірника українсько-руської драматичної літератури XVII–XVIII в., предложений дром О. Колессою.

24 н. ст. червня засїданє секциї історично-фільозофічної:

1) Др К. Левицький предложив для обмірковання деякі терміни правничі, що мають увійти до перекладу Процесу цивільного. 2) Ом. Терлецький відчитав свою працю „Подїї полїтичні на Галицькій Руси в р. 1340 (Видрук. в т. XII Записок).

8. н. ст. липня засїданнє секциї історично-фільозофічної:

1) Др К. Левицкий реферує розвідки, призначені для VI річника „Часописи Правничої“: Дра М. Зобкова про pactum de contrahendo, Дра П. Стебельского про значіннє Карпцова в области увязненя слїдчого; Дра К. Левицкого Про новий цивільний процес в Австриї; Др. Д. Кулика: Одно спірне питаннє в теориї і практицї. 2) Проф. Грушевський предложив найдавнїйші описи Перемишльського староства; ухвалено видруковати в Записках.


Останнїми місяцями вийшли сї видання Товариства:

Історична біблїотека т. XVIII, під редакциєю Ол. Барвінського, ст. III+294 (Мазепа (кінець) і Мазепинцї Костомарова, Останнї часи козачини на Правобережі В. Антоновича).
Писання Трохима Зїньківського, зредактував В. Чайченко, т. II.
Етноґрафічний збірник т. II, під редакциєю М. Грушевського, с. VIII+76+28+54 (Материяли про лїрників, под. В. Гнатюк, Замітки етноґрафічні з Угорської Руси Ю. Жатковича, Чорноморські народні казки й анекдоти, зібр. М. Дикарев).
Часопись правнича, розвідки правничі секциї фільозофічної Наукового товариства ім. Шевченка, річник VI (Pactum de contrahendo дра М. Зобкова; Карпцов (Carpzow) і становище єго супротив науки о увязненню слїдчім дра П. Стебельского; Про новий процес цивільний в Австриї дра К. Левицкого; Голоси теориї і практики дра Д. Кулика; Нові видавництва).

На укінченню:

Памятки українсько-руської мови і лїтератури (апокрїфи старозавітні, ул. др. І. Франко).
Твори С. Руданського т. II і III.

Друкують ся:

Жерела до істориї України-Руси т. II (люстрациї королївщин в землях Перемишльській і Саноцькій 1564–5 р., улож. М. Грушевський).
Памятки українсько-руської мови й лїтератури (Писання І. Котляревського, ул. М. Грушевський).