Сторінка:Є. І. Мілославський. Транспорт України в завершальному році п’ятирічки. 1932.pdf/26

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

На 1932 р. відсоток забезпеченности передбачається піднести по вищій кваліфікації до 32% і по середній до 44% із збільшенням забезпечення лінії.

Підбиваючи підсумки роботи залізниць України за 1931 рік, крім уже поперед зазначених хиб у роботі транспорту, слід відзначити такі негативні моменти, що відбиваються на якості роботи:

а) прориви у складанні і виконанні перевозних плянів, в результаті незадовільного плянування перевозів від госпорганів (особливо лінією Союзхліба);

б) незадовільну якість ремонту рухомого складу;

в) брак ваґонного парку на протязі цілого року (за винятком лише 2-х літніх місяців).

Брак характеризується такими даними: потреба на вантажні ваґони у жовтні — 113296; в листопаді — 110040; на 25-XII — 103438. Брак у жовтні — 11187; в листопаді — 3730, на 25-XII — 12060.

Крім кількісного браку ваґонів, слід зазначити і якісну невідповідність ваґонного парку з характером вантажообороту українських залізниць, а саме брак великовантажних півваґонів для перевозу палива й руди.

г) Недостатній розвиток і реконструкція низки вузлів, а також вантажних станцій та пунктів, особливо в Донбасі.

д) Затримування в укладанні других колій по низці дільниць Донбасу та вихідних з нього напрямів.

е) Недостатній розвиток роботи над підсиленням та поліпшенням водопостачання.

є) Відсутність механізації вантажно-розвантажних робіт, недостатність механізації подавання палива на паровози, будівництво тощо.

Крім того, слід зазначити, що досі немає затвердженого пляну розвитку та реконструкції залізничної мережі Донбасу та вихідних напрямів.