Сторінка:Є. І. Мілославський. Транспорт України в завершальному році п’ятирічки. 1932.pdf/39

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Деякі возові мости, в тім числі і Черкаський, так само ставлять велику перешкоду судноплавству і потребують термінової підготови до відкриття транзитного руху Дніпром.

Питання про мости потребує негайного розв'язання.

МОРСЬКІ ПОРТИ

Вантажооборот морських портів УСРР в 1931 р. рівняючи з 1930 р. дав зріст на 19,4%. Недовиконання пляну становить 23,4%. За головну причину править тут недоподання вантажів, бо фактично всі вантажі, приставлені до перевозів, було виконано від портів. Однак, якість перевантаження значно хибила, бо в наслідок, головним чином, незадовільної організації вантажно-розвантажних робіт у портах спостерігалося значні перестої так суден під навантаженням і вивантаженням, як і ваґонів. В результаті цього упродовж 1931 року кілька разів накладалось конвенційні заборони на порти. Особливо гостро стояло питання з вантажними роботами в Маріюпільскому порті.

До причин, що понизили процент виконання пляну слід залічити ще такі:

В Маріюполі зменшилося число причалів коштом збільшення робіт над встановленням механізації для вугілля та побудови елеватора.

Від Херсона частину хлібних вантажів було відтягнено на Миколаїв через неготовість до строку нового елеватора.

КАПІТАЛОВКЛАДЕННЯ 1931 Р.

Звітних даних про капіталовкладення в порти за 1931 рік ще немає, але виконання пляну становить лише 76%.

З цих даних видно, що за капіталовкладеннями плян виявився недовиконаний на 24%. Слід, насамперед, відзначити, що пляни капіталовкладень