Сторінка:Іван Франко. Малий Мирон і иньші оповіданя (1903).pdf/124

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
— 112 —

жалував ся на нас, що ми лїниві, непослушні, свавільні і що без бійки не можна собі з нами дати ради. Очевидно він таким способом загороджував поле всякій скарзї з нашого боку на битє та жорстокість. Навпаки, під впливом його наговорів о. Барусевич кілька разів приходив до нашої кляси, вичитував нам острі нагани та докори, побув звичайно з пів години на лєкції, а переконавши ся наочно, що хлопцї справдї зле відповідають і мало вміють, повторяв свої докори і догани і відходив здвигаючи плечима, очевидно лишаючи о. Телесницькому вільну руку, робити з нами, що його душа забажає.

Свойому улюбленому катихиту о. Красїцкому ми найскорше були-б пожалували ся, та на жаль він зараз з осени захорував і науку релїґії замісь нього обняв той сам наш кат о. Телесницький. Аж десь по різдвяних сьвятах о. Красїцкий видужав на стілько, що міг прийти до нашої кляси.

Він увійшов як звичайно — по тихо, так що ми не чули його кроків, потім прожогом отворивши двері і мов із засїдки зазираючи до кляси та регочучись своїм веселим, добродушним сьміхом:

— Га, га, га!

Ах, але се не був його звичайний, давнїй сьміх! Се була якась силувана, позичена веселість. І лице о. катехита не було давнє,