Перейти до вмісту

Сторінка:Іван Франко. Перехрестні стежки (б.р.).djvu/427

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана
— 425 —

Надїя Шварцова, що Ваґман, ждучи Баранового повороту, лишить сїнешні двері незамкненими, збула ся. Навіть більше, він забув замкнути двері з сїней до свойого покою. Сидячи коло стола, заглиблений у якихось рахунках, він так був занятий, що не думав про двері. Коли брязьнула клямка, він, не обертаючись і не підводячи голови, запитав:

— Се ви, Баране?

— Я, — почув ся якийсь не-Баранів голос.

Ваґман обернув ся. Перед ним стояв Шнадельський. У Ваґмана лице поблїдло, серце моментально перестало бити ся. Він зрозумів, що справа не добром пахне й сидїв, мов задеревілий.

— Ви… ви до мене? — почав він, ледво видушуючи з горла слова. Але в тій хвилї зза плечей Шнадельського висунув ся Шварц і скочив до Ваґмана. Сей пробував схопити ся з крісла, та Шнадельський одною рукою притиснув його за плече, а другою затулив йому рот. Ваґман пробував крикнути, простяг руки, щоб відіпхнути Шнадельського, але в тій хвилї Шварц закинув на його шию тонкий, міцний шнурок і стиснув що-сили. Ваґман широко витріщив очі, голос замер у його горлї.

— Пускай плече! Тягни за шнур! — шептав Шварц.

Шнадельський послухав наказу. Коли стиснули міцно за шнур — Шварц за один кінець, а Шнадельський за другий, то Ваґман, сидячи на кріслї, скажено затріпав ногами. Вони не пускали, тиснули що раз дужше. Ще кілька рухів, то руками, то ногами і — спокій.