Сторінка:Іван Франко. Твори в 20 тт. Т. 5. Оповідання (1956).djvu/414

Матеріал з Вікіджерел
Цю сторінку схвалено
УВАГИ
 

1. На лоні природи, — друкувалося в «Зорі» за 1890 рік, а також часто в галицьких шкільних читанках. Передруковується зі збірки «На лоні природи» (вид. 1905 р. у Львові).

2. Щука, — друкувалося в Літ.-Наук. Вістнику за 1899 рік, де під спільним заголовком «В плен-ері» були поміщені: I. Мамо природо, (поезія), II. Щука (оповід.), III. Odi profanum vulgus (оповід.). Того ж року накладом редакції «Літ.-Наук. Вістника» «В плен-ері» вийшло окремою відбиткою. «Щука» увійшла в збірку «На лоні природи», звідки й передруковується.

3. Дріяда, — уривок із повісти «Не спитавши броду», якої Франко не закінчив, друковалося в збірці «На лоні природи», звідки й передруковується. Дитячі роки героя цього оповідання описані в оповіданні «Борис Граб» (Твори, т. II ст. 219—240).

4. Odi Profanum Vulgus, — друкувалося в «Літ.-Наук. Вістнику» за 1899 рік. Передруковується зі збірки «На лоні природи».

5. Сойчине крило, — написане в 1905 р. для збірки оповідань «На лоні природи», звідки й передруковується.

6. Батьківщина, — передруковується зі збірки оповідань «Батьківщина і інші оповідання» (Київ 1911 року. Зміст: Переднє слово; Батьківщина; Вугляр; Вільгельм Тель; Геній; Гершко Гольдмахер; Гава і Бовкун; Пироги з черницями; Задля празника). Оповідання це має таку примітку: «Оце оповідання написане літніми місяцями р. 1904 в часі вакацій-