ного побуту в гірських селах Мшанці старосамбірського і Дидьові турецького повіту при нагоді етнографічної екскурсії в Бойківщину, в якій я супроводив д. Хведора Вовка, було восени того самого року друковане в «Кіевской Старині» — російсько-українським правописом, т. зв. романівкою, із численними помилками в тексті. Задля обмеженого числа читачів того журналу в російській Україні, а тим більше в Галичині, моє оповідання, друковане також в Літ.-Наук. Віснику в початку 1905 року, тут і там відоме досі дуже мало, і це спонукує мене подати його ширшій публіці в новім, поправленім виданню. Оповідання «Батьківщина» вийшло окремою книжечкою 1905 р. як відбиток із «Київської Старини».
7. Вільгельм Тель, — новела, друкувалася в «Зорі» за 1884 рік під псевдонімом Мирон***. Передруковується зі збірки «Батьківщина».
8. Геній, — оповідання, друкувалося в «Зорі» за 1890 рік. Передруковується з «Батьківщини».
9. Гершко Гольдмахер, — друкувалося в календарі «Просвіти» на рік 1891. Того ж самого року друкувалося в «Квітка», ілюстрований збірник В. Лукича. Передруковується зі збірки «Батьківщина».
10. Гава, — друкувалося з початку в «Київській Старині» за 1888 рік під заг. «Слава Богу, для начала и это хорошо» (этюд из жизни прикарпатского народа), підписане «Мирон». Того ж року друкувалося по-українськи в виданні «Просвіти» під заг. «Гава» і по-польськи під заг. «Hawa» (obraz z natury) в „Kurjer-і Lwowskiem-у“ і «Kurjer-і Warszawsko-му». Передруковується з видання «Просвіти» 1888 р.
11. Гава і Вовкун, — друкувалося в «Зорі» за 1890 рік. Передруковується із «Батьківщини».
12. Пироги з черницями, — друкувалося фельєтоном в «Ділі» за 1884 рік під псевдонімом Мирон***. Передруковується з «Батьківщини».