Сторінка:Історичні джерела та їх використання. Вип. 1 (1964).djvu/15

Матеріал з Вікіджерел
Ця сторінка вичитана

Великий Жовтень на Миколаївщині», «Бойова молодість», підготовлений до видання збірник документів «Миколаївщина в роки іноземної інтервенції і громадянської війни».

В даний час готується разом з облпартархівом збірник документів про боротьбу трудящих Миколаївщини проти німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни.

За останні роки співробітники архівів опублікували в місцевій пресі велику кількість статей. Так, наприклад, Миколаївським облдержархівом з 1945 по 1952 р. з історії краю було опубліковано тільки 10 статей, а з 1953 по 1959 р. надруковано і передано по радіо 65 статей і підбірок документів. В тому числі: по дореволюційній історії м. Миколаєва — 13, історії революційного руху на Миколаївщині — 16, періоду Жовтневої революції і громадянської війни — 26, періоду соціалістичного будівництва — 10.

Отже, період боротьби трудящих за побудову соціалістичного суспільства у статтях висвітлений слабо. Серйозним недоліком є те, що майже не було опубліковано статей з історії окремих населених пунктів області.

Багато статей з історії міст написано працівниками Кіровоградського облдержархіву. В районних газетах опублікована статті з історії м. Бобринця, м. Новоукраїнки, м. Дуброве-Личнівки, м. Новоархангельська, м. Нова Прага, с. Рівне, с. Компаніївки. Ці ж матеріали передавались по обласному радіо під рубрикою «По рідному краю».

Організаційну допомогу в налагодженні зв'язків з редакціями подав архіву обком партії. Отже, у краєзнавчій роботі для архіву має значення налагодження сталих зв'язків з редакціями газет, з міськкомами і райкомами партії та комсомолу.

З 1957 р. Львівська обласна молодіжна газета «Ленінська молодь» систематично публікує на своїх сторінках нариси з історії міст і сіл Львівщини під рубрикою «Вивчай рідний край». В багатьох районних газетах почали друкувати статті з історії сіл, міст, колгоспів. Починаючи з 1958 р. Львівське книжково-журнальне видавництво в серії «Вивчай рідний край» випускає літературу з історії міст і сіл західних областей Української РСР. Уже опубліковані брошури «Звенигород», «Борислав — місто нафтовиків», «Червоноград - місто гірників». Львівське радіо і телебачення розпочало цикл передач для дітей і юнацтва в серії «Вивчай рідний край». В цілому у Львівській області краєзнавча робота значно пожвавилась.

Одним із важливих завдань по вивченню історії краю є написання історії фабрик і заводів. У свій час архівами була проведена велика робота по виявленню документів з історії фабрик і заводів. Вивчення історії промислових підприємств знову оживилось. Так, співробітники Миколаївського облдержархіву допомагають дослідникам, які працюють по цій темі, і самі вклю-